Łódź miastem liderów i wiceliderów zespołowych lig. Widzew, ŁKS, TME SMS, Master Pharm

Międzynarodowa jest szatnia Widzewa, nic dziwnego, że na trybunach także można spotkać apele w obcych językach. Ta prośba dotyczy Henricha Ravasa Fot. Grzegorz Gałasiński
Piłka nożna. Tego jeszcze nie było. W trzech najważniejszych piłkarskich ligach łódzkie kluby są w czubie.

Wiceliderem ekstraklasy jest Widzew Łódź, wiceliderem pierwszej ligi - ŁKS, a liderem ekstraligi piłki nożnej kobiet - TME SMS Łódź. Wszystkie te drużyny grają w czubie tabeli. Jeśli doliczyć do tego mecze na szczycie tabel siatkarzy PGESkry Bełchatów i rugbistów Master Pharm Łódź (wiceliderzy tabeli!), to nasz region jest siłą w Polsce. A przecież w tym tygodniu rozpoczną rozgrywki kandydatki do medali w TauronLidze – siatkarki ŁKS Commercecon i Grot Budowlanych.

Skupmy się w tym miejscu na wiceliderach w najwyższej i najpopularniejszej lidze - PKO Ekstraklasie. Widzew dokonuje rzeczy niemożliwej. Pozycja wicelidera tabeli to nie jest zasługa li tylko piłkarzy, ale i trenera Janusza Niedźwiedzia. Spotkałem się z opinią, że szkoleniowiec łodzian ma doskonałe wyczucie przy ustalaniu składu wyjściowego drużyny i przy dokonywaniu zmian w trakcie spotkania.

We wszystkich 14 meczach tego sezonu ekstraklasy wystąpiło tylko pięciu piłkarzy, a zatem mniej niż połowa jedenastki. Za żelaznych graczy Widzewa trzeba więc uznać: Henricha Ravasa (14 meczów, 1260 minut), Patryka Stępińskiego (14 meczów, 1254 minut), Dominika Kuna (14 meczów, 1057 minut) oraz niespodziewanie Jordiego Sancheza (14 meczów, 939 minut), Juliusza Letniowskiego (14 meczów, 746 minut). Ten pierwszy na początku sezonu był tylko rezerwowym, a drugi – żadnego meczu nie zaliczył w pełnym wymiarze czasowym.

Kto zatem najczęściej wychodził w podstawowym składzie?

• Mateusz Kempski - 0 na 1

Szkoleniowiec łodzian może liczyć na skuteczną grę zmienników. Wchodząc z ławki gole zdobyli: Jordi Sanchez (w meczu z Jagiellonią wszedł w 63 minucie, strzelił gola w 84 i w meczu z Lechią 62-71), Patryk Lipski (z Legią 46-90), Jakub Sypek (ze Stalą 71-87), Kristoffer Hansen (z Piastem 67-82). Pięć goli na 2o to dzieło rezerwowych Widzewa.

Kto zagra i kto strzeli bramki dla Widzewa w najbliższym meczu? Już w piątek o godz. 20.30 Widzew zagra w Zabrzu z Górnikiem. Drużyna mistrza świata Łukasza Podolskiego nie wygrała od czterech spotkań (ostatnio z Koroną 2:1) 18 września. Na własnym boisku zabrzanie grają bardzo źle. Wygrali tylko jeden mecz, ale za to z kim – Rakowem Częstochowa 1:0. Było to 7 sierpnia, a zwycięskiego gola strzelił w tym meczu Aleksander Paluszek 45.

Kibice Widzewa na meczu z Miedzią! Wspaniały doping i zabawa...