MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódź na Expo 2015. Miasto zostanie zaprezentowane jako centrum mody i kultury

Agnieszka Magnuszewska
Łódź na Expo będzie promowana m.in. jako ośrodek mody
Łódź na Expo będzie promowana m.in. jako ośrodek mody Artur Kostkowski/archiwum Dziennika Łódzkiego
Łódź podpisała umowę z PAIiZ. A w przyszłym roku będzie promowana na wystawie w Mediolanie jako organizator małego Expo 2022.

Gdyby nie Łódź, Polska prawdopodobnie nie wzięłaby udziału w wystawie Expo 2015 w Mediolanie, bo rząd długo się nad tym zastanawiał. Jednak włoska wystawa, poświęcona zdrowej żywności, jest ponoć okazją, by wypromować Łódź jako kandydata na organizatora małego Expo 2022. Choć dotyczyć ma ono rewitalizacji.

- Trudno ubiegać się o wystawę, jeśli nie bierze się w niej udziału - podkreśla Sławomir Majman, komisarz generalny polskiej sekcji na Expo 2015 w Mediolanie. - Zresztą, zdobycie prawa do organizowania wystawy wymaga lobbingu politycznego. Zamierzamy zorganizować kilka ważnych imprez dla decydentów, ale też pojawią się elementy ludyczne. Łódź zostanie zaprezentowana jako ośrodek kulturalny, wzornictwa oraz mody. Przewidujemy też program dla dzieci.

Łódź staje się też ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym w Europie, co podkreślał w środę Sławomir Majman, który jest również prezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Łódź podpisała umowę z PAIiI.

- Umowa jest właściwie sformalizowaniem naszej dotychczasowej współpracy - podkreśla Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.

- Przewiduje też szkolenia kadry miasta z zakresu pozyskiwania inwestorów i umiejętności obsługi inwestorów - dodaje Majman. - W ciągu najbliższych lat będziemy realizować 12 projektów inwestycyjnych, które mogłyby zostać zlokalizowane w Łodzi. Wiążą się one z: branżą informatyczną, telekomunikacyjną, elektroniką, centrami usług biznesowych oraz z sektorem badawczo-rozwojowym.

Biorąc pod uwagę ośrodki badawczo-naukowe, Łódź zajmuje w Polsce czwarte miejsce.

- Łódź jest też czwartym ośrodkiem pod względem centrów nowoczesnych usług biznesowych. Dlatego międzynarodowe firmy dają pracę absolwentom tutejszych uczelni wyższych - dodaje Majman.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki