MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Pierwszy oddział ZUS ma nowego dyrektora. To były radny SLD/Nowa Lewica ZDJĘCIA

Marcin Darda
Marcin Darda
I oddział ZUS w Łodzi obsługuje mieszkańców Śródmieścia, Polesia, części Widzewa, a także gminy Andrespol i Nowosolna.
I oddział ZUS w Łodzi obsługuje mieszkańców Śródmieścia, Polesia, części Widzewa, a także gminy Andrespol i Nowosolna. Fot.Gregorz Galasinski
Od początku lipca I Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi ma nowego dyrektora. Został nim najmłodszy z politycznego klanu braci Olejniczaków. Do pracy w ZUS wraca po bezpłatnym urlopie.

Kim jest nowy dyrektor I Oddziału ZUS w Łodzi?

Michał Olejniczak, bo o nim mowa, pracował w ZUS jako specjalista obsługi prawnej nim rozpoczął karierę polityczną, zresztą krótką, bo radnym Rady Miejskiej w Łodzi był tylko jedną kadencję, w latach 2018-24. Na radnego wybrano go z listy KWW Hanny Zdanowskiej jako kandydata rekomendowanego przez ówczesny SLD, dziś Nowa Lewica. To młodszy brat Wojciecha Olejniczaka, byłego wicepremiera i szefa SLD, a także Cezarego Olejniczaka, byłego posła i radnego łódzkiego sejmiku.

Politycznie Michał Olejniczak wybrał dość typową i łatwą w łódzkiej polityce lokalnej ścieżkę kariery: etat w spółce miejskiej Grupowa Oczyszczalnia Ścieków (obecnie oddział Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - red.), a pod koniec kadencji również pół etatu w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Ścieżka zresztą dość absurdalna, zważywszy na fakt, że jego brat Cezary partyjny nepotyzm piętnował. Swego czasu wystąpił do wojewody łódzkiego o kontrolę samorządu Łowicza, bo oburzało go, że trójka radnych pracuje w instytucjach podległych burmistrzowi. Dopytywał czy nie jest to konflikt interesów, skoro zamiast kontrolować burmistrza jako radni, de facto są przez niego utrzymywani. Później w ten sam sposób Michał Olejniczak z pozycji pracownika spółki miejskiej, jako radny "kontrolował" prezydent Zdanowską. Na sesjach Rady Miejskiej dał się zapamiętać m.in. jako autor chwalebnych laudacji pod adresem prezydent Łodzi, nawet tuż przed głosowaniem podwyżek, choćby opłat za wywóz odpadów. W ostatnich wyborach do Rady Miejskiej Łodzi był jako reprezentant Nowej Lewicy kandydatem z listy Koalicji Obywatelskiej, ale na radnego go nie wybrano. Zdobył zbyt małą ilość głosów.

Olejniczaka na stanowisko dyrektorskie powołał prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, a jest to instytucja nadzorowana przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, którym jest Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, również należąca do Nowej Lewicy. Michał Olejniczak z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył także studia podyplomowe z zarządzania, a także ubezpieczeń społecznych. I oddział ZUS w Łodzi obsługuje mieszkańców Śródmieścia, Polesia, części Widzewa, a także gminy Andrespol i Nowosolna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki