Łódź: prezydent Zdanowska w gabinecie po Kropiwnickim

  Łódź: prezydent Zdanowska w gabinecie po Kropiwnickim

  Monika Pawlak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Prezydent Zdanowska zdecydowała, że będzie rządzić Łodzią z gabinetu, zajmowanego wcześniej przez Jerzego Kropiwnickiego. W poniedziałek, w licznej asyście dziennikarzy i fotoreporterów, po raz pierwszy usiadła za swoim biurkiem. Pustym na razie, jeśli nie liczyć stojącej tam lampki i aparatu telefonicznego.
  Prezydent Zdanowska wybrała gabinet Jerzego Kropiwnickiego.

  Prezydent Zdanowska wybrała gabinet Jerzego Kropiwnickiego. ©Grzegorz Gałasiński

  - Po raz pierwszy usiadłam w tym gabinecie po tej stronie biurka. Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że kiedykolwiek tak się stanie. Spełniło się moje marzenie - mówiła nieco speszona.

  Gabinet "Kropy" jest niewielki, ale za to reprezentacyjny, z widokiem na ulicę Piotrkowską. Umeblowany skromnie, ale elegancko: biurko, biblioteka, stół z fotelami, komoda i stojący zegar. Na podłodze efektowny parkiet i niewielki dywan. Meble należały niegdyś do Grzegorza Palki, pierwszego prezydenta odnowionego samorządu. Kiedy Jerzy Kropiwnicki objął urząd, polecił swoim służbom wyciągnąć z magazynu meble Palki i wstawić do swojego gabinetu. Także na polecenie Kropiwnickiego z podłogi zniknęła zielona wykładzina, która szczelnie przykrywała parkiet.


  Wystrój pozostał niezmieniony po referendum, kiedy w tym gabinecie urzędował Łukasz Magin, wiceprezydent. Jerzy Kropiwnicki miał jeszcze w gabinecie laptop, a nie stacjonarny komputer, a w szafie - telewizor i odtwarzacz wideo. Na ścianach wisiały jego karykatury, podarowane mu przez artystów, a na półkach stały pamiątki i prezenty, jakie dostawał przy różnych okazjach. Po wyprowadzce gabinet pozostał pusty. Można się domyślać, że Hanna Zdanowska urządzi go w bardziej kobiecym stylu.

  Gabinet po Jerzym Kropiwnickim nie będzie jedynym miejscem urzędowania prezydent Zdanowskiej. W poniedziałek zapowiedziała, że z łodzianami będzie się spotykać w pomieszczeniu na parterze, specjalnie do tego przystosowanym. Chodzi o ułatwienie mieszkańcom dotarcia do prezydenta, bo do gabinetu wiodą schody.

  - Urząd nie jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a chcę, żeby każdy miał swobodny dostęp do mnie - argumentuje Hanna Zdanowska. - Dlatego w dniach spotkań z mieszkańcami będę urzędować na parterze.

  Pierwszymi gośćmi, jakich przyjęła w swoim gabinecie prezydent Zdanowska, byli Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, i posłowie PO Mirosław Drzewiecki i Andrzej Biernat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A wiceprezydenci

  cezary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Czy coś się wydarzyło w sprawie powołania wiceprezydentów ?. Krąży jakaś plotka o dwóch dziennikarkach posiadających ciekawe nagranie. Czy to prawda ?. i może ktoś coś na ten temat wie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo