18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódź: przewodniczący Joński do przewodniczącej Zdanowskiej...

Redakcja
Dariusz Joński napisał list otwarty do Hanny Zdanowskiej.
Dariusz Joński napisał list otwarty do Hanny Zdanowskiej. Dziennik Łódzki/archiwum
Dariusz Joński jako przewodniczący Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, napisał list otwarty do Hanny Zdanowskiej - przewodniczącej Platformy Obywatelskiej w Łodzi.

Łódź, 8.04.2011

Pani Hanna Zdanowska
Przewodnicząca Zarządu PO
w Łodzi

Szanowna Pani Przewodnicząca,

Groźba zwrotu wielomilionowych dotacji z Unii Europejskiej stawia Łódź w niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Duży niepokój wzbudzają również sprawy związane z utajnieniem raportów z kontroli przeprowadzanych przez Europejski Urząd Do Spraw Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF), korespondencji z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego oraz sprzeczne wypowiedzi miejskich urzędników na temat osób, których dotyczą postępowania prokuratorskie.

Uważamy, że najwyższy czas, aby przeciąć te wszystkie spekulacje!

Dlatego apelujemy do Pani, jako Przewodniczącej Platformy Obywatelskiej w Łodzi, a więc partii, która rządzi w naszym mieście, o jak najszybsze upublicznienie wszystkich materiałów związanych ze sprawą zwrotu 100 mln zł. Pełna informacja na ten temat powinna być znana nie tylko wąskiej grupie urzędników, ale przede wszystkim opinii publicznej. Utajnienie tych informacji sprawia bowiem wrażenie chęci ukrycia przez władze miasta niewygodnych i kompromitujących faktów.

Tylko pełna jawność pozwoli na obiektywne wyjaśnienie wszystkich aspektów tej sprawy. Mamy nadzieję, że zgodnie z licznymi wypowiedziami Pani partyjnych koleżanek i kolegów, np. Julii Pitery, o potrzebie pełnej jawności życia publicznego, takie standardy zastosowane zostaną właśnie w Łodzi.
Apelujemy również, aby w publicznej dyskusji o finansach Łodzi Platforma Obywatelska nie wysługiwała się osobami reprezentującymi inne, całkiem dziś zmarginalizowane ugrupowania polityczne. A już w najmniejszym stopniu nie ma moralnego prawa do wypowiadania się w tej sprawie były zastępca dyrektora Wydziału UMŁ i dyrektor w spółce Aqua Park Łódź Sp. z o.o. z czasów Jerzego Kropiwnickiego. Jest to tym bardziej skandaliczne, że osoba ta bezpośrednio odpowiada za doprowadzenie spółki na skraj bankructwa. Wielomilionowe długi spłacać będą jeszcze przez wiele lat wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

Wzywamy Panią do podjęcia poważnej debaty o finansach miasta.

Z poważaniem
Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD
Dariusz Joński

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

f
figo
Niedługo 1 maja. Oczami wyobraźni widzę Jońśkiego jak macha czerwonym goździkiem i "wiecuje, pikietuje" . Może znów obwiesi latarnie papierem? . Nie trzeba. Nic tak nie będzie przypominać Jońskiego jak padający śnieg. Buhahahahahahahahha
n
net
I tu Jonski ma racje podac kto za co odpowiadal i koniec takiego karierowicza a sprawe do prokuratury.Albo z tym kolesiostwem skonczymy albo na tej LODZI sie utopimy a i tak toniemy.
d
dyzio
zamknąć to całe żydostwo do pierdla. Codzienna kara chłosty. Do sypania wałów przeciwpowodziowych.
Całą bandę czworga zamknąć: PO, SLD, PIS, PSL. Mikke na prezydenta! UPR do władzy!
y
yoko
Jeżeli po raz kolejny dochodzi do sytuacji, że w kilka lat po zakończeniu projektu Urzędy nadzorujące jego wykonaie rządają zwrotu olbrzymich kwot pieniędzy, to pytam się do jasnej cholery, gdzie były te nadzorujace urzędy i co robiły podczas realizacji tych projektów - w tych urzędach przecież siedzą osoby zatrudniane za fundusze europejskie na wysokich stawkach. Skandaliczne są przede wszystkim procedury realizacji skoro później nagminnie dochodzi do zwrotów. Przecież te projety były rozliczane i zatwierdzane wielokrotnie i przez kilka podmiotów. Te rządania zwrotu - to są także błędy tych co dawali pieniądze i nie nadzorowali właściwie, bądź procedury są tak pojebane i relatywnem, że dopuszczają arbitralność.
z
znajomy Ro
Tak to prawda dość arogancko poczyna sobie Rosset!
Może czas by publicznie wyjaśnic jego rolę w historii Fali!
Dlaczego podjął takie a nie inne decyzje? Co z milionowymi startami?
b
bul
kiedy Joński wexmie się do POrządnej roboty i przestanie być pionkiem w grze Jarka, i przestanie jątrzyć, a zacznie rozdawać kiełbasę ubogim z koszy .
M
Mietek
Były prezydent Łodzi Pan Jerzy Kropiwnicki przejmując Urząd Miasta napisał na szybie w Magistracie, że "władza ma być przeźroczysta". A jakie mamy efekty jego urzędowania i jego "świty" każdy widzi. Okazało się bowiem jak podaje dzisiejszy "EXPRESS ilustrowany", że Łódź będzie musiała zwrócić 19 mln euro (z odsetkami) dotacji unijnej na modernizację Grupowej Oczyszczalni Ścieków, kolejną dotację trzeba będzie prawdopodobnie zwrócić za Łódzki Tramwaj Regionalny (35 mln zł), a na początku roku miasto zwróciło już 5 mln zł dotacji na budowę Atlas Areny.
 Pytam się więc, kto odpowiada bezpośrednio za te ogromne straty w budżecie naszego miasta. Jakie konsekwencje polityczne i karne poniosą osoby nadzorujące i bezpośrednio odpowiedzialne za te zaniedbania.
J
Jacek
Jak słusznie zauważa Miska, Łódź ma problem i z pewnością nie da się go rozwiązać przy pomocy chamskich i wulgarnych wystąpień jak Ady (lub może Tomasza albo Włodzimierza). Przykrym faktem jest, że Pani Prezydent robi wszystko, aby dzielić a nic, aby łączyć Łodzian. Zdecydowanie przekreśla ona wszystkich przedstawicieli i zwolenników lewicy a także innych, którzy ośmielają się mieć krytyczną opinię lub domagać się informacji. A przecież poprzednią ekipę, przedstawicielami której tak chętnie się otacza i którą tak osłania przed opinią publiczną, odwołało ponad 130 tysięcy pełnoprawnych obywateli, a więc dużo więcej niż wybrało Panią Prezydent. Jest to najwyraźniejsza pod słońcem z jednej strony dyskryminacja z powodu poglądów politycznych, a z drugiej naruszanie zasad demokracji.
M
Miśka
Jeśli masz na imię Ada, a nie Tomasz lub Włodzimierz, to wrzuć luz. Nie obrażaj człowieka. Tu chodzi o dialog. Łódź ma problem. Nie przeszkadzaj.
A
Ada
Nie trzeba nic oddawać żadnej Uni, to jest brudna gra SLD.
Dodaj ogłoszenie