- Brawo dla dzielnego klienta, który zna po polsku pięćdziesiąt słów - powiedział po trzecim uderzeniu młotka prowadzący aukcję Wojciech Niewiarowski, właściciel Rynku Sztuki.
Nowy właściciel pracy Schulza licytował, jak trzech pozostałych, przez telefon. Wiemy, że dzwonił z zagranicy. Niewiarowski zdradził tylko, że jest to nowy klient łódzkiego domu aukcyjnego, jednak od początku zainteresowany tym konkretnym dziełem.
Za 20 tys. zł sprzedano także obraz Jerzego Dudy-Gracza ''Zabucze. Powrót Jaśnie Pani'' ,olej na pilśni.
Nikt jednak nawet nie przymierzył się do najdroższych z wystawionych dzieł - dwóch prac Tadeusza Kantora po 250 tys. zł każda, czy kuszącej ze sztalugi przy stanowisku prowadzącego aukcję ''Arche Scaligere w Weronie'' Aleksandra Gierymskiego.
Właścicieli zmieniły prace Edwarda Dwurnika ''Nowy Jork'' akwarela, tempera na papierze za 3,2 tys. zł i ''Przekupki'' Erno Erba, olej na tekturze za 9 tys. zł, ''Dworek'' Józefa Piotrowskiego za 7,5 tys. zł czy ''Kompozycja z kołem'' Bolesława Utkina za 5,5 tys. zł.
Znalazł się także chętny na dwa talerze ceramiczne Antoniego Starczewskiego za 2,6 i 3,2 tys. złotych.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?