Łódź sprzedaje kamienicę po GDDKiA

  Łódź sprzedaje kamienicę po GDDKiA

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Kamienica przy Roosevelta 9 ma być sprzedana za 4 mln zł
  1/2
  przejdź do galerii

  Kamienica przy Roosevelta 9 ma być sprzedana za 4 mln zł ©Krzysztof Szymczak

  Urząd Miasta Łodzi wystawi na sprzedaż budynek przy ulicy Roosevelta 9. Jeszcze w 2012 roku siedzibę miał tu łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
  GDDKiA przeniosła się jednak na ulicę Irysową 2, dlatego magistrat wystawi na sprzedaż 721-metrową nieruchomość przy ul. Roosevelta 9. Stoi na niej czterokondygnacyjny budynek, który można przeznaczyć np. na biura. W taki sposób wykorzystywała go łódzka GDDKiA.

  Kamienica z 1895 roku została wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Ochronie konserwatora podlega: bryła budynku stojącego na froncie, dach, elewacja z detalami architektonicznymi, stolarka okienna, drzwi oraz elementy wystroju wnętrza. Od września 2010 roku powstaje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

  Nieruchomość wyceniono na ponad 4 mln zł - z czego budynek jest wart 3,3 mln zł, a grunty 730 tys. zł. Rada Miejska w Łodzi wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości. W 2013 roku ze sprzedaży wszystkich nieruchomości magistrat chce uzyskać 53 mln złotych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejny zabytek

  ID (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 12

  Zdjęcie w artykule pięknie pokazuje w jakim stanie jest do sprzedania "zabytkowa" kamienica : brudna , odrapana , kruszące się boniowanie , przypadkowa i różnorodna kolorystyka w zależności od...rozwiń całość

  Zdjęcie w artykule pięknie pokazuje w jakim stanie jest do sprzedania "zabytkowa" kamienica : brudna , odrapana , kruszące się boniowanie , przypadkowa i różnorodna kolorystyka w zależności od piętra , zardzewiałe rynny choć miejscami wymienione na nowe i totalnie zaniedbany , nierówny chodnik poprzerastany trawą . A to ścisłe centrum naszego miasta ! To dobrze , że jest w rejestrze zabytków bo nikt już jej nie ruszy a z pewnością nie kupi . zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprzedać budynek by ktoś przeznaczył go na biura.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 27

  No tak jak będą biura to i o fabryki wtedy łatwiej.
  Szanowna Pani Prezydent a nie pomyślała pani przypadkiem o tych najmniejszych pociechach żeby im żłobek, przedszkole zafundować. Niedawno...rozwiń całość

  No tak jak będą biura to i o fabryki wtedy łatwiej.
  Szanowna Pani Prezydent a nie pomyślała pani przypadkiem o tych najmniejszych pociechach żeby im żłobek, przedszkole zafundować. Niedawno płakała pani że w Łodzi jest za mało miejsc dla maluchów.....
  ....
  Ponoć hinduscy inwestorzy chcą wybudować w Łodzi trzy biurowce każdy po 150 kondygnacji ( konserwator podejmie decyzję) i pięć zakładów przemysłowych z ponad 50 tys. miejscami pracy.
  Wartość inwestycji to około 100 mld złotych.
  ....
  Prezydent z przypadku.
  Foto:
  http://sklave.manifo.com/foto-szopka-2
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Napiłaś się wody bagiennej?

  jestem z miasta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

  Żłobek, przedszkole? Ufundować, czyli znów coś za darmo, tak? Komuna się zamarzyła?

  Zaludnienie Polski gwałtownie się kurczy. W Łodzi najszybciej – kobiety, aby urodzić dziecko wyjeżdżają...rozwiń całość

  Żłobek, przedszkole? Ufundować, czyli znów coś za darmo, tak? Komuna się zamarzyła?

  Zaludnienie Polski gwałtownie się kurczy. W Łodzi najszybciej – kobiety, aby urodzić dziecko wyjeżdżają gdziekolwiek, aby tylko tego nie robić w takim syfie jak Łódź, poza tym mieć w CV miejsce urodzenia Łódź, to obciach niesamowity.
  W 6-krotnie mniejszej Zielonej Górze rodzi się prawie tyle samo dzieci, co w Łodzi i tu trzeba zamykać kolejne szkoły.
  A ty byś chciała w kamienicy z betonowym podwórzem żłobek, przedszkole? Pogięło ?
  Zrozum, że jeśli coś jest potrzebne, to powstaje, jeśli nie powstaje, to jest nikomu niepotrzebne. No, chyba, że w Łodzi obowiązuje inna logika.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo