18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: Telatycki na czele komisji rewizyjnej

js
Dziennik Łódzki / archiwum
Radni miejscy przyjęli rezygnację radnego SLD Władysława Skwarki z przewodniczenia komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Łodzi. Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Czesław Telatycki (niezrzeszony, wykluczony z PiS, gdy zagłosował za likwidacją łódzkich szkół, czyli tak jak radni PO).

Nowymi członkami komisji rewizyjnej zostali radni Małgorzata Bartosiak, Jacek Borkowski i Magdalena Parulska (wszyscy z PO). W komisji został też "stary" członek Adam Wieczorek (też PO).

- To pierwszy przypadek w kraju, gdy władza sama się kontroluje - mówi Jarosław Berger, radny z klubu SLD. - Panie Telatycki, czy to prawda, że dostał pan propozycję pracy w jednej z łódzkich spółek miejskich w zamian za zgodę na kandydowanie? - dopytywał radny Berger.

- Tak, dostałem propozycję, ale jakiś czas temu i nie ma to nic wspólnego z moim głosowaniem - tłumaczył się radny Telatycki.

Już po wyborze na przewodniczącego komisji, Telatycki tłumaczył się, że propozycję pracy w Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi dostał w listopadzie 2011 r.

***

26 stycznia Czesław Telatycki wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do zarzutów dot. objęcia przez niego posady w spółce miejskiej w zamian za zgodę na kandydowanie:

"W dniu 25 stycznia zostałem wybrany przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. Nie chciał na to stanowisko kandydować żaden z radnych klubów opozycyjnych - ani Sojuszu Lewicy Demokratycznej ani Prawa i Sprawiedliwości.

Sugerowanie przez radnego Jarosława Bergera, że dostałem propozycję pracy w miejskiej spółce w zamian za zgodę na kandydowanie to kłamstwo!

Pragnę poinformować, że rozważałem taką możliwość w zeszłym roku, ale ostatecznie z niej nie skorzystałem i nie zamierzam skorzystać w przyszłości. Tym samym nie pójdę w ślady radnego Bergera, dla którego za rządów Dariusza Jońskiego utworzono specjalnie wysoko płatne stanowisko pracy - w jednej z miejskich spółek."

CZYTAJ TEŻ:
Łódź: radny Skwarka rezygnuje z komisji rewizyjnej!
Skwarka: koniec demokracji, początek dyktatury

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki