Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Trwa budowa kompleksu biurowo - mieszkaniowego Fuzja na terenie dawnego imperium przemysłowego Scheiblerów

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Ogrody Anny to otwarty w środę 7 lipca zielony, rekreacyjny plac z drzewami i krzewami w centrum kompleksu Fuzja na terenie dawnego imperium przemysłowego Karola Scheiblera w Łodzi.
Ogrody Anny to otwarty w środę 7 lipca zielony, rekreacyjny plac z drzewami i krzewami w centrum kompleksu Fuzja na terenie dawnego imperium przemysłowego Karola Scheiblera w Łodzi. Grzegorz Gałasiński i Krzysztof Szymczak
Ogrody Anny to otwarty w środę 7 lipca zielony, rekreacyjny plac z drzewami i krzewami w centrum kompleksu Fuzja na terenie dawnego imperium przemysłowego Karola Scheiblera w Łodzi. Nazwą uczczono żonę „króla bawełny” - Annę Scheibler, która znana była z tego, że uwielbiała rośliny i przyrodę.

Ogrody Anny to także pierwsza, ogólnie dostępna część kompleksu, czyli prawdziwego miasta w mieście, w którym stare zabytkowe budynki pofabryczne sąsiadują z nowymi obiektami biurowymi i mieszkaniowymi. Stąd nazwa – Fuzja. Plac z zielenią i placem zabaw dla dzieci, który sąsiaduje ze słynną secesyjną elektrownią będącą perłą architektury przemysłowej, stał się naturalnym sercem kompleksu.

Zieleniec na cześć Anny Scheibler

- Ogrody Anny będą upamiętniać niezwykle ważną i zasłużoną dla Łodzi postać Anny Scheibler, inwestorki, fabrykantki i filantropki, która stała się uosobieniem niezwykłej siły kobiet. Otwarcie placu zbiega się z obchodzoną w tym roku setną rocznicą śmierci Anny – zaznacza prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Imprezy sezonowe "Fuzja z latem"

W ogrodach zaplanowane bezpłatne zajęcia pod hasłem „Fuzja z latem”. Chodzi m.in. o zajęcia jogi, spotkania psich sympatyków i ich pupili z twórcami podcastu „Psia Stacja” oraz akcję wymiany książek pod hasłem „Książkobranie”. Będzie też serwis rowerowy. W każdy wakacyjny weekend organizowane będą rodzinne gry i zabawy, w tym miniturnieje szachowe. Odbędzie się też impreza taneczna i koncert muzyki klasycznej.

- Projektując Ogrody Anny przyświecał nam cel by stworzyć współczesną interpretację nowego, miejskiego dziedzińca, gdzie zieleń będzie współistnieć z otoczeniem. Uwolniliśmy plac od klasycznej posadzki tworząc w zamian powierzchnię, przez którą przedziera się natura i przesiąka woda spływająca do zbiorników retencyjnych. Z naszych doświadczeń wynika, że właśnie takie przestrzenie są dziś wyraźną społeczną potrzebą, na którą odpowiadamy naszym projektem – mówi Przemo Łukasik z Pracowni Medusa Group, która odpowiada za cały projekt kompleksu.

Biura i mieszkania, restauracje i kawiarenki

Jakie jeszcze prace będą wykonane na terenie Fuzji rozciągającej się między ul. Milionową a ul. Tymienieckiego?

- Przed nami oddanie do użytkowania dwóch biurowców, które będą gotowe w pierwszym kwartale 2022 roku oraz zakończenie prac przy trzeciej nieruchomości mieszkaniowej. Na terenie Fuzji sukcesywnie będą pojawiać się też restauracje oraz urokliwe kawiarenki. Północna część kompleksu od strony ulicy Tymienieckiego zagospodarowana zostanie na funkcje handlowo-usługowe – wyjaśnia Nicklas Lindberg, prezes firmy deweloperskiej Echo Investment, która jest inwestorem. I zapewnia, że kompleks Fuzja będzie gotowy za dwa lata.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki