Łódź: ufundujmy stypendia ubogim uczniom

  Łódź: ufundujmy stypendia ubogim uczniom

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  10 zł, a może 20 albo nawet 30? Każda kwota się liczy, bo dzięki tej wpłacie zdolne, ale biedne dzieci będą mogły lepiej się uczyć.
  Fundacja św. Mikołaja zachęca absolwentów do pomocy uczniom z ich szkół.

  Fundacja św. Mikołaja zachęca absolwentów do pomocy uczniom z ich szkół. ©archiwum

  Fundacja św. Mikołaja rozpoczęła program "Solidarni", dzięki któremu ufundowane zostaną stypendia dla uczniów wybranych szkół.

  Wspomóc można dowolną placówkę oświatową z listy, która została zgłoszona do akcji. - Szkołę zgłasza dyrektor lub osoba przez niego wyznaczona - mówi Sylwia Romańczak, koordynatorka akcji. - Podpisujemy umowę, szkoła otrzymuje subkonto, na które można wpłacać darowizny.

  Akcja adresowana jest głównie do absolwentów, którzy chcieliby pomóc dzieciom ze swojej dawnej szkoły, ale jeśli np. są do niej zrażeni, a chcą wziąć udział w akcji, mogą przekazać pieniądze innej szkole albo wpłacić je na fundusz ogólny.

  Pieniądze będą zbierane do lutego, wówczas rozpocznie się wypłata stypendiów, potrwa do czerwca i rozpocznie znowu po wakacjach. Minimalna wysokość dofinansowania dla ucznia to 100 zł, maksymalna - 500 zł miesięcznie. Z otrzymanych pieniędzy trzeba będzie się rozliczyć: przestawić rachunki, faktury, dzieci przygotują też sprawozdania.

  - Zależy nam na tym, aby stypendia trafiły do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, gdyż takie programy z reguły obejmują starsze osoby, np. studentów - dodaje Sylwia Romańczak. - Tymczasem początek nauczania to ważny etap życia, gdyż wówczas decyduje się o przyszłej nauce. Szkoda by było, gdyby dziecko musiało rezygnować z pasji, gdyż rodziców nie stać np. na opłacanie dodatkowych zajęć.

  Bliższe informacje na temat programu oraz wykaz szkół znajdują się na stronie www.solidarni.org.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo