Łódź zbuduje stadion dla ŁKS po awansie klubu do I ligi

  Łódź zbuduje stadion dla ŁKS po awansie klubu do I ligi

  Dariusz Kuczmera, ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódź zbuduje stadion dla ŁKS po awansie klubu do I ligi
  1/2
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe UMŁ

  Władze Łodzi podpisały ze Stowarzyszeniem ŁKS list intencyjny w sprawie budowy Centrum Sportu przy al. Unii. Prace budowlane mają się rozpocząć na początku października. Koszt inwestycji to 126 mln złotych.
  Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy centrum. Oferty mają zostać otwarte 5 sierpnia. Miasto liczy, że w połowie września podpisze umowę z wykonawcą, tak żeby prace budowlane mogły się rozpocząć w październiku.

  Budowa centrum będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym ma powstać hala na 3 tys. miejsc, która ma być tzw. halą rozgrzewkową dla siatkarzy przed meczami mistrzostw świata w 2014 roku, oraz tzw. "galera", czyli jedna z trybun nowego stadionu ŁKS. Trybuna ma pomieścić 6 tys. osób.

  Pozostałe trzy trybuny stadionu mają zostać zbudowane dopiero po awansie ŁKS-u do I ligi. Władze Łodzi zagwarantowały, że zbudują brakujące trybuny w ciągu 36 miesięcy od awansu ŁKS-u do tej klasy rozgrywkowej. To drugi etap realizacji inwestycji. Oprócz tego powstaną także boiska treningowe oraz kort tenisowy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (38)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hanka obiecanka

  maniek1981 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  tak wam obiecuje hanka obiecanka przed wyborami idzcie zaglosowac na mnie a zle nie bedzie obiecuje wam ze zbuduje ten stadion chociarz nie wiem w kturym roku i za ile lat ale prosze idzcie...rozwiń całość

  tak wam obiecuje hanka obiecanka przed wyborami idzcie zaglosowac na mnie a zle nie bedzie obiecuje wam ze zbuduje ten stadion chociarz nie wiem w kturym roku i za ile lat ale prosze idzcie zaglosowac na mnie a zle nie bedzie zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Historia kałesu wierszem pisana

  ZORDON | CHN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 25

  Wiersz "Upadek"

  Przy trumnie zebrało się tysiąc dresiarzy, powaga i smutek u nich na twarzy. Płacze Wyparło i jego żona, licencja dla ełksy dziś zawieszona. Donieśli do Bońka byli piłkarze, że...rozwiń całość

  Wiersz "Upadek"

  Przy trumnie zebrało się tysiąc dresiarzy, powaga i smutek u nich na twarzy. Płacze Wyparło i jego żona, licencja dla ełksy dziś zawieszona. Donieśli do Bońka byli piłkarze, że rok już czekają na swoje gaże. Nie mają na wódkę i tanie wina, Kuklisa przez to rzuciła dziewczyna. Kibice zebrali się na Limance, modlą się głośno przy wódki szklance. Zaraz podążą ulicą Piotrkowską ze smutkiem i płaczem błagać Zdanowską. Kochana Haniu spłac nasze długi, o to dziś proszą wierne twe sługi! Hania im jednak nie da pieniędzy, wie że to miasto na skraju jest nędzy. Niestety nie ma już żadnych funduszy, te słowa są dla nich jak seria katuszy. I tak się kończy historia żebraków, patologicznych dresów i brudnych pijaków.

  Wiersz "Zostawcie Titanica"

  Cała ełksa dziś w żałobie, pijani dresiarze stoją przy grobie. Zanieśli pod stadion znicze i kwiaty, głośno się modli rabin pejsaty. Boniek licencję pejsom zaje'bał, wyśmiał dajdajów, nabojki się nie bał. Znowu spadają na łeb na szyje, Sypniewski ze smutku już miesiąc pije. Bogusław Wyparło - zwany ikoną, żłopie royala ze swoją żoną. Lecz stypa dopiero się rozpoczęła, zasięgiem całą Limankę objęła. W melinach brakuje taniej gorzały, przed drzwiami Zochy czekają ped'ały. Zocha im wódki nie wyczaruje, do matki Sypka idą więc chu'je. Wiedzą, że Sypek wódkę postawi, matczyny pierścionek w lombardzie zastawi. Piją więc wszyscy, płaczą, stękają, sukcesy tyczkarzy znów wspominają. Liczą, że los się jednak odwróci i kałes na szczyty tabeli powróci. Wierzą w kosmitów, wierzą w legendy, wierzą też w powrót te małe mendy. Jednak gdy skończy się tanie wino, usłyszą w oddali gitarę, pianino, usłyszą wesołe Widzewskie przyśpiewki "To jest już koniec żebrzące kure'wki!"

  Wiersz "Frankenstein"

  Chociaż ełksa nie istnieje, pejsy mają wciąż nadzieję. Pragną klubik odbudować, zaczynają znów dziadować. Po żałobie nie ma śladu, w IV lidze dadzą czadu! Wielki koncert już planują, na nim kasę wydziadują. Przyjdzie ponad tysiąc żuli, nikt za bilet nie zabuli. Każdy wejdzie dziurą w płocie, klub zarobi znowu krocie. Żydzi przygotują macę, Owsiak będzie zbierał kasę. Wpadnie także pan Sypniewski, większy pijak niż Kwaśniewski. Nie zabraknie nawet Hanki - ŁKSu wielkiej fanki. Owacjami przywitana, stanie w szalik przyodziana. Wszyscy krzykną "daj, daj, daj', zbuduj stadion, nie rób jaj!"

  Wiersz "Ostatnia Ekshumacja"

  W kałesie budują nową drużynę, piłkarze się boją że wejdą na minę
  Nikt nie chce grac w tym marnym klubiku, płacą tam gorzej niż w tanim butiku
  Na casting zgłosiło się kilku leszczy, liczą że w klubie coś się polepszy
  Jeden na kasie pracował w Carrefourze, drugi nocami tańczył na rurze
  Przyszedł i Sypek wielki przegrany, licząc że w końcu wyleczy swe rany
  Rzekł bez krępacji do Pana trenera: wiem, że drużynę budujesz od zera
  Wszyscy mi mówią że jestem zerem, weź mnie do składu, nie bądź frajerem!
  Trener Robaszek powiedział mu szczerze: ja w żaden awans kur'wa nie wierzę
  Sięgnęła zenitu moja frustracja, zaraz się skończy ta ekshumacja!
  Zakopmy trupa głęboko w mogile, niech się pomodlą kibice - debile.
  To jest już koniec tego klubiku, lepiej pracować na kasie w Empiku. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jest Super

  Poprostu Super (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 18

  SUPER

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Historia kałesu wierszem pisana

  ZORDON | CHN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 29

  Wiersz "ŁKS PanDa!"

  Daj złotówkę albo cztery, tego kur'wy chcą z galery! Proszą dziś o kasy trochę, już Zdanowskiej liżą brochę. Za dolara dadzą du'py, wpuszczą geja do chałupy. Zrobią wszystko za...rozwiń całość

  Wiersz "ŁKS PanDa!"

  Daj złotówkę albo cztery, tego kur'wy chcą z galery! Proszą dziś o kasy trochę, już Zdanowskiej liżą brochę. Za dolara dadzą du'py, wpuszczą geja do chałupy. Zrobią wszystko za pieniądze, zaspokoją męskie żądze. Pod kościołem stoją ży'dzi każdy pejsów nienawidzi. Dziś zbierają na wypłaty! Bodzio wreszcie spłaci raty? Wziął na kredyt dwie lodówki a dziś nie ma na parówki. Matka Sypka chodzi głodna, znowu pije z synkiem do dna. Bieda piszczy w ŁKSie, widzą o tym nawet w lesie. Nie ma kasy i sukcesów, a na meczach 1000. dresów. Wchodzą dumnie wprost przez dziurę, zaoszczędzą kasy górę. To historia rodowitych, biednych cepów niedomytych.

  Wiersz "ŁKS Patology"

  W naszym pięknym mieście Łodzi jest zagłębie patologii. To Retkinia i Koziny, boją się tam wjechać gliny. Żyją tam tylko pijacy, nie zaznali w życiu pracy, wolą żebrać i dziadować niż uczciwie popracować. Szczycą się swymi czynami, przechwalają wciąż mordami. Duma z tego ich rozpiera, dla nas są to zwykłe zera. 3. żyrafy wykończyli nożem gościa też zabili. Uczą dzieci swe przemocy, każą w koty strzelać procy. Rośnie nowa banda cepów, zagrożenie łódzkich sklepów, wypaczony wzór męskości, symbol chamstwa i podłości.

  Wiersz "ŁKS? What's this?"

  Jest w Polsce pewna drużyna nieznana, przez Widzewiaków kałesem nazwana. W Europie nieznani w Polsce wyśmiani, przez wszystkich Łodzian wręcz zapomniani. Kibice kałesu, to ludzie bezdomni w większości chorzy i bardzo ułomni. Jabole piją całymi dniami, gdy ich zabraknie kradną nocami. Wierzą, że rządzą, zwą się Panami, nie chcą uwierzyć, że są ży'dami. Na mecze przychodzi tysiąc fra'jerów, wszyscy są w dresach, nie noszą gajerów. Drużyna przegrywa, wzmagają się spiewy, z ich gardeł wychodzą śmierdzące wyziewy. "Piłkarze" się cieszą, machają rekami "dzięki pajace, że jesteście z nami"!

  Wiersz "Rycerze Wioski"

  Każdy kibic ŁKSu ma na sobie zbroję z dresu. Nosi tanie adidasy, lubi łapać za kut'asy. Ełkse ży'dzi założyli, na szacunek zasłużyli. Jednak dziś są wyśmiewani, przez "kibiców" poniżani. Ci frajerzy biją matki, ge'jom wypinają zadki. Pogardzają uczciwością, denaturat ich miłością. Żyraf także nienawidzą z ludzi starszych sobie szydzą. 1200 jest ich w Łodzi, coraz mniej się pejsów rodzi. Widzew za to się rozrasta, patologii mówi basta. Żegnaj "wielki" ŁKSie, twoje miejsce jest w sedesie!

  Wiersz "ŁKS miszcz"

  Ełksa rundę dziś zaczyna, u trenera smutna mina. Punktów dzisiaj nie zdobyli, wstydu Łodzi narobili. Zajączkowski się załamał, krzyknał głosno "niezły kanał".
  Wziął "piłkarzy" na rozmowę i wygłosił do nich mowę: Moi drodzy towarzysze, trzeba znaleźć jakąś nisze. Każdy przecież się z nas śmieje, polewają nawet geje. Poszukajmy dyscypliny która wyrwie klub z ruiny. Może szachy albo bierki, bardzo proste to są gierki. Zdobędziemy wnet mistrzostwo i ucieszy się dziadostwo. Na stadionie bądą fani, wszyscy chorzy, poje'bani. Rodowici z całej Łodzi i ci starzy i ci młodzi. Wszyscy razem zaśpiwają "Nasi chłopcy pieknie grają"!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiersz "Ostatnia ekshumacja"

  ZORDON | CHN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 32

  W kałesie budują nową drużynę, piłkarze się boją że wejdą na minę
  Nikt nie chce grac w tym marnym klubiku, płacą tam gorzej niż w tanim butiku
  Na casting zgłosiło się kilku leszczy, liczą że w...rozwiń całość

  W kałesie budują nową drużynę, piłkarze się boją że wejdą na minę
  Nikt nie chce grac w tym marnym klubiku, płacą tam gorzej niż w tanim butiku
  Na casting zgłosiło się kilku leszczy, liczą że w klubie coś się polepszy
  Jeden na kasie pracował w Carrefourze, drugi nocami tańczył na rurze
  Przyszedł i Sypek wielki przegrany, licząc że w końcu wyleczy swe rany
  Rzekł bez krępacji do Pana trenera: wiem, że drużynę budujesz od zera
  Wszyscy mi mówią że jestem zerem, weź mnie do składu, nie bądź frajerem!
  Trener Robaszek powiedział mu szczerze: ja w żaden awans kur'wa nie wierzę,
  Sięgnęła zenitu moja frustracja, zaraz się skończy ta ekshumacja!
  Zakopmy trupa głęboko w mogile, niech się pomodlą kibice - debile.
  To jest już koniec tego klubiku, lepiej pracować na kasie w Empiku. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o widzwie cisza

  maniek1981 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

  a o widzewie cisza

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o widzwie cisza

  maniek1981 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 10

  a o widzewie cisza

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stadion dla ŁKS-u......długo,długo i nic

  Marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

  I tak jak przewidywałem,znów ŁKS został w...ny w przepięknym stylu jak zwykle psełdo działacze podpisują jakieś nic nie znaczące papierki.Świnie paść panowie a nie brać się za klub sportowy który...rozwiń całość

  I tak jak przewidywałem,znów ŁKS został w...ny w przepięknym stylu jak zwykle psełdo działacze podpisują jakieś nic nie znaczące papierki.Świnie paść panowie a nie brać się za klub sportowy który sam w swojej nazwie ma więcej niż wy w głowach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  1908

  1908 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 15

  czemu tu tylu widzewiakow ? przeciez wam tez tam cos podobno buduja WY.PIER.DALAC NA SWOJE TEMATY !!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pijaku żebraku

  awe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 19

  a ty znów z tą wymyśloną datą nie wiadomo co znaczącą? zacznij zbierać puszki i kasę by wstyd Łodzi jakim od lat są dajdaje miały na wynajem tych obiektów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po awansie zespołu do I-ligi

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 22

  To nowa,opracowana w UMŁ wersja powiedzenia "na święty Nigdy".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koledzy wiesniacy z widzewa

  hula hop (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

  z waszych podatkow to mozna wybudowac co najwyzej remize strazacka lub siedzibe kola gospodyn wiejskich.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o dziecko...

  awe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 28

  chlora i menelki a pisać umie:) lepsza wieś niż menelskie getto na starym polesiu:)))

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Tabela Ekstraklasy

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Eliminacje Ligi Mistrzów
  Eliminacje Ligi Europy
  1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
  2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
  3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
  4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
  5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
  6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
  7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
  8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Spadek do 1. ligi
  1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
  2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
  3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
  4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
  5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
  6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
  7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
  8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do grupy mistrzowskiej
  Miejsce w grupie spadkowej
  Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
  1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
  2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
  3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
  4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
  5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
  6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
  7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
  8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
  9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
  10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
  11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
  12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
  13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
  14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
  15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
  16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

  Magazyn sportowy