ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Pielęgniarki z Uniwersytetu Medycznego odebrały dyplomy

  Rozwiń
  Łódź zgłoś się, czyli idealny plan dla polskich seriali. W...

  Łódź zgłoś się, czyli idealny plan dla polskich seriali. W mieście powstają zdjęcia do trzech produkcji

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Łódzki

  Utraviolet 2
  1/25
  przejdź do galerii

  Utraviolet 2 ©AXN

  Przyzwyczailiśmy się w ostatnich miesiącach do ekip filmowych na terenie Łodzi - tak się złożyło, że kręcono tu jednocześnie zdjęcia do trzech seriali. W jednym Łódź zagra przedwojenną Warszawę, w dwóch - współczesną siebie. We wszystkich ma wyglądać świetnie.
  Ola i Anna poznają Daniela, przyrodniego brata ojca Oli, który na stałe mieszka w USA. Okazuje się, że razem dziedziczą prawa własności do łódzkiej kamienicy. Niedługo po pierwszym spotkaniu Daniel zostaje odnaleziony powieszony w pokoju hotelowym. Michał i Beata stwierdzają, że było to samobójstwo, na co mógł wskazywać tryb życia Daniela. Artur Dolny, prawnik, który prowadzi reprywatyzację kamienicy nalega, aby Ola i Anna wystąpiły jako jedyne spadkobierczynie.
  Ola nie wierzy, że Daniel odebrał sobie życie, zmusza Michała do rozpoczęcia śledztwa w tej sprawie. Tymczasem pracę w łódzkiej komendzie rozpoczyna Kuba, policjant, który wychodzi z więzienia po oczyszczeniu z fałszywego oskarżenia o współpracę z organizacją przestępczą...

  Tak rozpoczyna się pierwszy odcinek drugiego sezonu kryminalnego serialu „Ultraviolet”, realizowanego w Łodzi dla stacji AXN. Premiera produkcji zaplanowana jest na środę 2 października o godz. 22 i już wiadomo, że to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich seriali. Pierwsza seria z 2017 roku cieszyła się sporą popularnością, do swojej międzynarodowej oferty dodał ją Netflix.

  Akcja serialu rozgrywa się w Łodzi (producentem wykonawczym jest łódzkie studio Opus Film). Ultraviolet to niecodzienny zespół - składający się m.in. z blogerek, pracownika lotniska, hakera i mężczyzny do towarzystwa - który rozwiązuje niewyjaśnione przez policję sprawy, działając w sieci i wykorzystując siłę nowych technologii. W pierwszym sezonie do grupy dołącza trzydziestoletnia Ola Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. W drugim sezonie, jak zapowiadają realizatorzy, główna bohaterka będzie musiała „zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że jej zaangażowanie w rozwiązywane sprawy staje się bardzo osobiste”. Nowa seria liczy dwanaście odcinków.

  W rolę Oli Serafin wcieliła się urodzona w Łodzi absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej Marta Nieradkiewicz (obecnie związana ze Starym Teatrem w Krakowie).

  - Przyjmując rolę Oli bardzo się cieszyłam, że wrócę na ten czas do Łodzi, bo jestem lokalną patriotką i bardzo lubię to miasto - zapewnia Marta Nieradkiewicz. - Ola w nowym sezonie nadal jest impulsywna i emocjonalna, ale stała się dojrzalsza, wie jak się poruszać w grupie Ultraviolet, lepiej układa jej się współpraca z policjantami. Można powiedzieć, że ponownie „ugruntowała” się w Łodzi.

  Widzowie na ekranie zobaczą również m.in. Sebastiana Fabijańskiego, Agatę Kuleszę, Bartłomieja Topę, Marka Kalitę, Magdalenę Czerwińską, Michała Żurawskiego, Bartosza Gelnera, Paulinę Chapko, Karolinę Chapko, Karolinę Gorczycę oraz Piotra Stramowskiego, który zagra Kubę Szeląga, policjanta wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Co ciekawe, aktor występuje w kurtce, którą dostał w prezencie od prawdziwego policjanta.

  - Pozdrawiam Janka Fabiańczyka, od którego dostałem tę kurtkę - opowiada Piotr Stramowski. - To jeden z pierwowzorów filmowego „Majamiego” z „Pitbulla”. To pilotka, którą Janek dostał od amerykańskiego żołnierza w latach 90. Przechodził w niej prawie całą swoją służbę, są na niej nawet ślady krwi. Obiecałem, że ją wykorzystam i okazało się, że doskonale wpisuje się ona w rolę Kuby.

  Fragment ulicy Piotrkowskiej w przedwojenną Marszałkowską zamieniła na kilka dni ekipa serialu „Król”, realizowanego na podstawie głośnej książki Szczepana Twardocha (zdjęcia powstawały też m.in. na Starym Polesiu). Akcja serialu, który powstaje dla Canal+, rozgrywa się w Warszawie w 1937 roku. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim żydowski bokser, Jakub Szapiro, który skrycie marzy, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Uwikłany w relacje z trzema kobietami Jakub staje do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

  Jakuba Szapiro zagra Michał Żurawski, a w Mosze Bernsztajna wcieli się Kacper Olszewski. Ryfkę Kij zagra Magdalena Boczarska, a Kuma Kaplicę - Arkadiusz Jakubik. Z kolei Borys Szyc wciela się w postać Janusza Radziwiłka. W pozostałych rolach będzie można zobaczyć m.in. Andrzeja Seweryna, Adama Ferencego, Bartłomieja Topę, Krzysztofa Pieczyńskiego, Aleksandrę Konieczną oraz Andrzeja Kłaka i Marcina Pempusia. Serial reżyseruje Jan P. Matuszyński (twórca „Ostatniej rodziny” i serialu „Wataha”). Głównym scenarzystą jest Łukasz M. Maciejewski. Premiera „Króla”, który z pewnością będzie serialowym hitem, zapowiadana jest na 2020 rok.

  Trzecim serialem, który już na dobre związał się z Łodzią jest oczywiście „Komisarz Alex” - premiera pierwszego odcinka w TVP miała miejsce w marcu 2012 roku i od tego czasu na ekranie pracuje już piąta ekipa policjantów, a wyemitowano 151 odcinków. Jesienią tego roku - od 7 września - widzowie zobaczą już 13. serię cyklu, który cieszy się niezmienną popularnością.

  W realizowanym w Łodzi nowym sezonie komisarzem Piotrem Górskim pozostaje Krystian Wieczorek, a Alex - oprócz ścigania przestępców - ma też zostać gwiazdą telenoweli. Podczas śledztwa w sprawie zabójstwa młodej aktorki, podopieczny Górskiego wpadnie bowiem w oko reżyserowi serialu „Oblicza miłości” i dostanie zaproszenie do roli pupila pary głównych bohaterów. Alex rzecz jasna okaże się o wiele zdolniejszy od swego poprzednika i po prostu go... wygryzie. I tak dalej, i tym podobnie. Aleksa ponownie czeka wiele niebezpiecznych przygód, a w serialu występują także Janusz Chabior, Magdalena Walach, Piotr Bondyra, Sylwia Juszczak, Beata Kawka, Agnieszka Wosińska, Dariusz Wieteska, Dawid Czypryński, Robert Gonera, Jacek Borkowski. Ale i tak główną gwiazdą jest owczarek.

  A w wymienionych serialach - Łódź. Która na ekranie wygląda naprawdę pięknie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo