Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łódzcy siatkarze wywalczyli Mistrzostwo Polski Niesłyszących [ZDJĘCIA]

Michał Meksa
Łódzcy siatkarze zdobyli tytuł Mistrza Polski Siatkarzy Niesłyszących. Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych Inwemer, w turnieju rozgrywanym w Olsztynie, pokonali drużyny Raciborza, Lublina oraz mistrzów Polski z Olsztyna.

Zawodnicy ŁKSG przyjechali do Olsztyna z zamiarem odebrania mistrzowskiego tytułu gospodarzom – Warmigowi Olsztyn. W zeszłym roku, Warmig zwyciężył bowiem w turnieju rozgrywanym w Łodzi i pozbawił tytułu… ŁKSG. Nic dziwnego zatem, ze łódzcy siatkarze żądni byli rewanżu.

Pierwszym meczem, który rozegrała łódzka drużyna, było spotkanie z zespołem Odry Racibórz. Wydawało się, że zawodnicy z Raciborza będą łatwym przeciwnikiem, okazało się jednak, że mecz wymagał od łodzian wiele wysiłku. W dwóch pierwszych setach Inwemer wygrywał niewielką przewagą punktów (oba zakończyły się wynikiem 25:23). Dopiero w trzeciej partii spotkania ŁKSG zdecydowanie zwyciężył, pozwalając przeciwnikom zdobyć zaledwie 16 punktów.

- Już od kilku turniejów bardzo ciężko wchodzimy do gry. Potrzebujemy czasu, żeby zacząć grać swoją siatkówkę. W poprzednich mistrzostwach dużo nas to kosztowało. Nie zdążyliśmy się rozpędzić i zajęliśmy trzecie miejsce – powiedział Marcin Pieńkowski, trener łódzkiego zespołu.

Kolejny mecz, ze Spartanem Lublin, potwierdził słowa trenera łódzkiego zespołu. ŁKSG Inwemer nie miał większych problemów z pokonaniem swoich przeciwników. Wyrównana walka toczyła się jedynie w pierwszym secie (wygranym przez ŁKSG do 23). Cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla ŁKSG Inwemer.

Decydujące spotkanie, siatkarze ŁKSG rozegrali z gospodarzami imprezy. Warmig Olsztyn jest wymagającym przeciwnikiem, a mecze między tymi dwoma drużynami zawsze były pełne emocji. Tak było i tym razem. Pierwszego seta, łodzianie wygrali sześcioma punktami. Zmobilizowało to tylko do większego wysiłku siatkarzy z Olsztyna. Jednak i w drugim secie, choć nie bez trudu, ŁKSG Inwemer odniósł zwycięstwo, pokonując olsztynian do 23 punktów. Trzeci set zakończył się zwycięstwem łodzian do 19.

ŁKSG Inwemer wywalczył mistrzostwo Polski w świetnym stylu, nie tracąc ani jednego seta, zarówno podczas turnieju finałowego, jak i kwalifikacji.

Skład ŁKSG: Wojciech Ludziejewski, Wiesław Samsel, Piotr Maciejewski, Dawid Puszczyński, Tomasz Szarowolec, Rafał Abramiec, Tomasz Miśkiewicz, Andrzej Wiśniewski, Jakub Miśkiewicz, Konrad Wiśniewski, Artur Langos, Marcin Pieńkowski – trener zespołu.

Na zakończenie turnieju zostały przyznane nagrody indywidualne. Tu także królowali łodzianie:

• najlepszym rozgrywającym zastał Tomasz Szarowolec (ŁKSG Inwemer),
  • najlepszy atakujący – Artur Langos (ŁKSG Inwemer),
  • najlepszy blokujący – Jacek Patoła (Warmig Olsztyn),
  • MVP turnieju – Jakub Miśkiewicz (ŁKSG Inwemer).

Wsp. Marcin Pieńkowski

Materiał oryginalny: Łódzcy siatkarze wywalczyli Mistrzostwo Polski Niesłyszących [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki