Łódzcy strażacy uhonorowali poległych kolegów z USA...

  Łódzcy strażacy uhonorowali poległych kolegów z USA [ZDJĘCIA+FILM]

  mek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódzcy strażacy uhonorowali poległych kolegów z USA [ZDJĘCIA+FILM]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Punktualnie o 12 zawyły syreny przed Jednostkami Ratowniczo-Gaśniczymi Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Łódzcy strażacy oddali w ten sposób hołd 19 swoim amerykańskim kolegom, którzy zginęli podczas gaszenia pożaru w Yarnell w Arizonie w ostatnią niedzielę
  Polegli w niedzielę strażacy byli członkami elitarnej jednostki straży pożarnej z Prescott w Arizonie, noszącej nazwę Granite Mountain Hotshots. Średnia wieku w jednostce wynosiła 22 lata. Wszyscy strażacy pochodzili z Prescott, mieli tam rodziny i przyjaciół.

  W ubiegłą niedzielę, jednostka wysłana została do zamieszkałej przez 650 osób dawnej osady poszukiwaczy złota w Yarnell. Na dwóch tysiącach akrów otaczającego osadę lasu szalał pożar. Strażacy z Granite Mountain Hotshots oczyszczali teren siedliska z łatwopalnych przedmiotów, które mogłyby pomóc w rozprzestrzenianiu się ognia. 19 strażaków przegrało walkę z żywiołem.

  CZYTAJ TEŻ: USA: 19 strażaków zginęło w pożarze lasu w Arizonie [ZDJĘCIA]

  - Dla amerykańskiej straży pożarnej to wielka strata, porównywana nawet do tragicznej śmierci strażaków podczas ataku na World Trade Center - mówi kpt. Arkadiusz Makowski, rzecznik prasowy łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łódzcy strażacy

  taraska09 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 16

  To wielka tragedia, współczuję rodzinom ofiar w USA. Niemniej, nie przypominam sobie podobnej akcji w USA, gdy pare lat temu ginęli nasi strażacy w Kużni Raciborskiej, na Śląsku.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo