Łódzcy studenci i doktoranci dostali stypendia ministra zdrowia

Redakcja
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Grzegorz Gałasiński/Archiwum
Udostępnij:
Minister zdrowia przyznał stypendia najlepszym studentom i doktorantom kierunków medycznych w kraju. Wyjątkową nagrodę za wybitne osiągnięcia dostali również "wychowankowie" Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Stypendium przyznawane przez ministra zdrowia za wybitne osiągnięcia to znacząca nagroda, zwłaszcza dla studentów medycyny, czyli kierunku uznawanego za jeden z najtrudniejszych. Na rok akademicki 2015/2016 minister przyznał 50 stypendiów dla studentów i 5 dla doktorantów, ale zdolnych było o wiele więcej. Uczelnie medyczne chciały nagrodzić aż 166 swoich studentów i 77 doktorantów.

Łódzki Uniwersytet Medyczny też może pochwalić się zdolnymi studentami. Stypendia dostanie sześcioro z nich: Adam Fabisiak, Agata Jarmuż, Natalia Murawska, Katarzyna Pietrzak, Konrad Stawiski oraz Hubert Zatorski. Minister zdrowia wyróżnił tylko jednego łódzkiego doktoranta, a właściwie doktorantkę - Martę Zielińską.

Wysokość stypendium dla studentów to 15 tysięcy złotych, doktoranci zaś dostaną 25 tysięcy złotych. Pieniądze są wypłacane jednorazowo przez uczelnie medyczne z puli, którą placówki dostały z resortu zdrowia właśnie na ten cel.

Do oceny wniosków o stypendia minister powołał specjalny zespół ekspertów. W jego skład weszli przedstawiciele uczelni medycznych ze stopniem lub tytułem naukowym z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Każdej osobie były przyznawane punkty. Posiadacze stypendium ministra uzyskali ich najwięcej.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. 14 - 20 grudnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie