Łódzcy zapaśnicy, panie i panowie, zdobyli kolejne w tym roku medale mistrzostw Polski w sumo

Multimedalistki: Paulina Wesół, Magdalena Kaźmierczak i Oliwia Glegolska
Grad medali łódzkich zapaśniczek. Łódzcy zapaśnicy zdobyli kolejne w tym roku medale mistrzostw Polski w sumo. W Ropczycach o tytuł mistrzów Polski rywalizowali seniorzy, seniorki i juniorzy, juniorki - informuje trener Piotr Górski.

Mistrzynią Polski seniorek została Paulina Wesół (Master Łódź) w kat. 60 kg. Natomiast w grupie juniorek mistrzowski tytuł zdobyła Oliwia Glegolska (Master) w kat. 75 kg. 17-letnia zawodniczka z Łodzi, tydzień wcześniej została Młodzieżową Mistrzynią Polski do lat 21 i do lat 23. Najlepsza Polska zawodniczka 2020 roku (46 wygranych walk), jest też pewną kandydatką do startu w mistrzostwach świata, które w tym roku odbywają się w Polsce. Podopieczna trenera Piotra Górskiego odnosi sukcesy również w zapasach, gdzie w tegorocznym Pucharze Polski wywalczyła srebrny medal i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Ropczycach złoty medal zdobyły również zawodniczki trenujące we Włyniu koło Sieradza, na co dzień reprezentujące barwy łódzkiego SMS: Karolina Marczak złoty medal w kat. 55 kg seniorek oraz Justyna Komza złoty medal w kat. 50 kg. juniorek i srebrny w kat. 50 kg seniorek.

Pozostali medaliści mistrzostw Polski w grupie wiekowej juniorów:

Julia Piwowarska (Atleta Łódź) – brąz w kat. 65 kg.

Grzegorz Kuśmierczyk (Atleta) – brąz w kat. 55 kg

Wiktor Wesół (Master) – brąz w kat. 70 kg.

W rozgrywanych tydzień wcześniej Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sumo w Kwidzynie, medale zdobyli: