Łodzianie chorążymi naszej reprezentacji w Pekinie. Łódzcy olimpijczycy z COVID19

Dariusz Kuczmera
Chorążymi na ceremonii otwarcia w Pekinie będą łyżwiarze z regionu łódzkiego Natalia Czerwonka i Zbigniew Brodka
Chorążymi na ceremonii otwarcia w Pekinie będą łyżwiarze z regionu łódzkiego Natalia Czerwonka i Zbigniew Brodka Fot. PKOl
Udostępnij:
Reprezentanci Polski na zimowe igrzyska w Pekinie złożyli ślubowanie w Warszawie i odebrali nominacje olimpijskie.

Chorążymi polskiej ekipy podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie będą łyżwiarze z regionu łódzkiego: Natalia Czerwonka z Areny Tomaszów Mazowiecki i Zbigniew Bródka z Błyskawicy Domaniewice. Oboje zdobyli medale w Soczi 2014. Zbigniew Bródka wywalczył złoto indywidualnie i brąz w drużynie, Natalia Czerwonka - srebro w drużynie. Nasza łyżwiarka musi jednak wcześniej otrzymać negatywny test na obecność koronawirusa.

W naszej olimpijskiej kadrze znajduje się łącznie 57 sportowców: 30 kobiet i 27 mężczyzn.

W reprezentacji jest pięcioro reprezentantów z regionu łódzkiego. Poza Natalią Czerwonką i Zbigniewem Bródką, nominacje olimpijskie otrzymali: Karolina Bosiek i Damian Żurek z Pilicy Tomaszów, i Artur Janicki z Błyskawicy Domaniewice. Karolina Bosiek i Damian Żurek przed wylotem uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Wszyscy czują się dobrze.

Co mistrz olimpijski z Soczi 2014 Zbigniew Bródka mówi o swoim czwartym olimpijskim starcie? - Jest to duże wyróżnienie. W Korei było to trudniejsze, bo broniłem tytułu olimpijskiego. Odczułem na sobie klątwę od razu. Dwa dni po tym, jak się dowiedziałem o pełnionej funkcji, uszkodziłem staw skokowy. Śmieję się, że drugi raz już nic złego nie może się wydarzyć - stwierdził Zbigniew Bródka.

W imieniu sportowców słowa przysięgi wypowiedziała nasza największa nadzieja na medal w short tracku Natalia Maliszewska. - Ja, reprezentant Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 - w imieniu wszystkich zawodników - uroczyście ślubuję, że będziemy przestrzegać obowiązujących przepisów, regulaminów sportowych i zasad fair play oraz godnie i z zaangażowaniem reprezentować nasz kraj.

Rotę ślubowania w imieniu trenerów i osób współpracujących ze sztabem odczytał Marek Skowroński - trener saneczkarzy.

- W imieniu trenerów i innych osób współpracujących z zawodnikami udającymi się na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 - uroczyście ślubuję, że powierzone nam zadania będziemy wykonywać rzetelnie. Zapewniam, że we wszystkich działaniach będzie kierować nami troska o zawodników i dobro polskiego sportu.

Olimpijczycy mieli jednak małe problemy przed wylotem do Pekinu. Przed wejściem na pokład samolotu olimpijczyków czekał szereg formalności. Nie tylko okazanie negatywnych testów na koronawirusa, ale również zaprezentowanie aplikacji MY 2022 i Green Health Code. Do uzyskania powyższego kodu i dostania zgody na przylot do stolicy Chin, trzeba było skrupulatnie wypełniać aplikację. Na lotnisku okazało się jednak, że nie wszyscy sportowcy i członkowie sztabu przeszli aplikacyjną procedurę i uzyskali wymagany przez chińskie władze kod QR.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 zostaną rozegrane w dniach 4-20 lutego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie