Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łodzianie mogą skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji. Gdzie zapisy?

Anna Gronczewska
W przychodni przy ul. Felińskiego 7 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego „Górna” łodzianie będą mogli przeprowadzić bezpłatną rehabiliatcję. A wszystko dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

W Budżecie Obywatelskim przeznaczono na ten cel 620 tys. zł. - z czego 550 tys. na porady i zabiegi rehabilitacyjne oraz 70 tys. na sprzęt rehabilitacyjny.
- Zabiegi są skierowane do pełnoletnich łodzian – wyjaśnia Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM „Górna”. - Może się na nie zapisać każdy mieszkaniec - niezależnie od tego, do której poradni należy. Przed skierowaniem na zabiegi zapewniona jest porada lekarza - specjalisty rehabilitacji, który wybierze niezbędne dla nas zabiegi.
W ramach programu pacjent otrzymuje cykl trwających 10 dni zabiegów. W sumie, do listopada, przebadanych zostanie 380 osób i przeprowadzony19 tysięcy zabiegów fizjoterapeutycznych.
Porady i zabiegi są udzielane w pomieszczeniach przystosowanych do rehabilitacji, wyposażonych w nowoczesny sprzęt posiadający wszelkie przeglądy, przez wykwalifikowany personel fizjoterapeutyczny. Badania lekarskie przed skierowaniem na rehabilitację wykonywane są przez specjalistę rehabilitacji. Budynek przy ul. Felińskiego 7, gdzie wykonywane są zabiegi, przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami. Przychodnia została wyposażona w nowy sprzęt, m.in w aparat do masażu uciskowego, do terapii falami uderzeniowymi, do elektroterapii, lampę sollux, tablice do ćwiczeń manualnych, rower treningowy. bieżnię Pacjent może otrzymać skierowanie na różne zabiegi: masaż, ćwiczenia indywidulalne z terapeutą, ćwiczenia indywidualne na UGUL, diatermia, elektroterapia, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia, lampa Solux. Od września zabiegi będą wykonywane w godzinach od 8-18. Aby zapisać się na konsultację lekarską można dzwonić pod numer telefonu: 42 643 - 39 - 72 lub 643 57 44.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki