Łodzianie prowadzili 39 minut i przegrali!

Marek KondraciukZaktualizowano
Jakub Dłuski tym razem nie był tak skuteczny jak w swoich wcześniejszych występach fot. Krzysztof Szymczak
To był czarny wieczór koszykówki w ŁKS. Zarówno koszykarki w Poznaniu, jak i koszykarze w Białymstoku byli faworytami, a skończyło się na dwóch porażkach.

Skończyła się obiecująca seria ełkaesiaków, którzy wygrali cztery mecze z rzędu. Tym razem ŁKS Sphinx Petrolinvest przegrał z Żubrami 68:73.

Łodzianie byli bliscy zwycięstwa, bo przez 39 minut prowadzili i dopiero w ostatnich sekundach stracili inicjatywę.

- Pięć minut przed końcową syreną, po rzucie za trzy punkty Bartka Szczepaniaka, ŁKS prowadził już 64:55 i nikt nie dopuszczał myśli, że możemy ten mecz przegrać - mówi Piotr Ciesielski, rzecznik ŁKS. - Wówczas jednak nastąpił zryw Żubrów, który rozstrzygnął spotkanie.

Z dystansu trafili Mariusz Rapucha i Piotr Brzozowski. Przewaga ŁKS zmalała do 5 oczek. Jeszcze dwie minuty przed końcem drużyna trenera Radosława Czerniaka prowadziła 68:63. Dwukrotnie jednak celnie rzucił Rafał Kulikowski, a "trójkę" dołożył Jędrzej Jankowiak i zrobiło się 70:68. Ełkaesiacy nie potrafili odpowiedzieć trafieniami. Przestrzelili Daniel Wall i Szczepaniak, stracił piłkę Trepka, a rzut rozpaczy spudłował ponownie Szczepaniak. Wynik meczu ustalił na 73:68 Artur Bajer, wykorzystując osobiste.

Łodzianie przystąpili do meczu w osłabionym składzie, ale początek należał do nich. Trafiali z dystansu. W pierwszej kwarcie 3 razy punktował za 3 Szczepaniak, a raz Wall i Krzysztof Morawiec. ŁKS prowadził już 27:15 i do przerwy 36:29. Białostocczanie ostrzegli, że łatwo się nie poddadzą, doprowadzając do remisu 42:42. Przed ostatnią kwartą ŁKS prowadził jednak 55:49. Niestety, ostatnią część łodzianie przegrali 13:24 i cały mecz 68:73.

Żubry Białystok - ŁKS Sphinx Petrolinvest 73:68
(15:27, 14:9, 20:19, 24:13)

Żubry: Zalewski 13, Bajer 11, Brzozowski 10, Jankowiak 9, Kulikowski 8, Kujawa 7, Marculewicz, Rapucha po 6, Szczepiński 3, Zabielski 0. Trener: Marek Kubiak.
ŁKS: Szczepaniak 20, Trepka 15, Morawiec 13, Wall 10, Dłuski 6, Kromer 4, Kenig 0. Trener: Radosław Czerniak.

Sokół Łańcut - Big Star Tychy 62:65,
awansem Znicz Pruszków - MKS Dąbrowa Górnicza 66:77.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Łodzianie prowadzili 39 minut i przegrali! - Dziennik Łódzki