Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łodzianie wybrali najbardziej przyjazne miejsca Bałut

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Przedszkolaki podczas dekorowania drzew w Parku Staromiejskim
Przedszkolaki podczas dekorowania drzew w Parku Staromiejskim mat. prasowe
Zakończył się plebiscyt na najbardziej przyjazne miejsca Bałut, zorganizowany z okazji stulecia ich administracyjnego przyłączenia do Łodzi. Zwyciężył Park im. Adama Mickiewicza - potocznie przez mieszkańców Łodzi zwany Parkiem Julianowskim.

Na kolejnych miejscach ulokowały się również parki - Staromiejski i Szarych Szeregów. W głosowaniu mieszkańcy Bałut wskazali również najbliższe sobie biblioteki - przy ul. Chryzantem 2 i Łagiewnickiej 118, a także placówkę edukacyjną - Szkołę Podstawową nr 54 przy ul. Wróbla 5.

Wynik plebiscytu na przyjazne miejsce na Bałutach stały się podstawą do akcji street artowej w wykonaniu dzieci i młodzieży biorących udział w projekcie „Bałuty odNOWA - rewitalizacja przestrzeni kulturowej”. Akcja polega na street artowym oznaczeniu zwycięskich miejsc za pomocą własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych i wymalowanych na trotuarze gwiazd. W projekcie wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci z Dysfunkcjami Ruchu i Opóźnieniami Psychoruchowymi, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 105, a także wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3 oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 4.

Słownik bałuckich wyrażeń jest już gotowy

Jak podkreślają organizatorzy, wynik plebiscytu jest pretekstem do stworzenia Ścieżki Przyjaznych Miejsc na Bałutach, która ma zachęcić do spacerów po Bałutach.

Projekt „Bałuty odNOWA - rewitalizacja przestrzeni kulturowej” realizowany jest przez Katarzynę Tośtę dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o przebiegu projektu na stronie: www.balutyodnowa.blogspot.com.

Historia wsi Bałuty, która dziś jest sercem wielkiego miasta

Plebiscyt na przyjazne miejsca na Bałutach wsparła redakcja tygodnika „Kocham Łódź” oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, wszystkie 19 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Bałuty, a także Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci z Dysfunkcjami Ruchu i Opóźnieniami Psychoruchowymi.

Bałuty, które pozostały już tylko we wspomnieniach łodzian [ZDJĘCIA]

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki