Łodzianin Przemysław Stupnowicz przebiegł 170 kilometrów w ultramaratonie. Zajął drugie miejsce

Łodzianin Przemysław Stupnowicz, współpracujący z Klubem Sportowym Z Nogami w Chmurach Łódź zajął drugie miejsce w ultramaratonie w Lisowicach na Śląsku.

Bieg trwał 24 godziny, a zawodnicy mieli za zadanie pokonać, jak największą liczbę kilometrów w trakcie trwania rywalizacji. Łódzki ultramaratończyk Przemysław Stupnowicz przebiegł dystans 170 kilometrów i 226 metrów, czyli 126 okrążeń trasy.
W zawodach uczestniczyło 258 osób. Zwyciężył Piotr Pogocki (179,683 km) z Knurowa, a najlepszą kobietą była Magdalena Przystolik (160,769 km) z Katowic. Aż 25 zawodników przebiegło dystans powyżej 100 km.
Przemysław Stupnowicz jest trenerem i zawodnikiem. 12 maja tego roku odebrał odznakę ''Za Zasługi dla Miasta Łodzi'' nadaną przez Radę Miejską, a w 2022 roku Minister Sportu i Turystyki odznaczył łodzianina brązową odznaką ''Za Zasługi dla Sportu''.