Łodzianka podwójną mistrzynią Polski. Ola Knop wywalczyła minima na Helsinki i Glasgow

Aleksandra Knop (od lewej) została podwójną mistrzynią Polski. Obok Paulina Piechota Łukasz Kasprzak
W drugim dniu mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej nie brakowało ciekawych wyścigów.

Mistrzynią Polski w wyścigu na 200 m dowolnym została Aleksandra Knop. Zawodniczka UKS 190 Łódź uzyskała czas 2.00,03. Ola została też mistrzynią Polski na 400 zmiennym – 4.45,38. Oba wyniki to rekordy Polski i minima na mistrzostwa Europy w Helsinkach i Glasgow.

Minimum na MEJ wywalczyli też Jakub Kraska (AZS Łódź) – siódmy w finale na 200 dowolnym i Jan Kałusowski (Trójka Łódź) – czwarty w finale na 50 dowolnym. Filip Wypych był dopiero ósmy. Minimum na mistrzostwa w Glasgow wywalczył brązowy medalista wyścigu na 100 grzbietem – Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów). Brąz na 400 zmiennym zdobył Marcel Wągrowski (AZS PŁ).

Na zakończenie pierwszego dnia srebrny medal na 4x200 dowolnym wywalczyła sztafeta UKS 190 Łódź: Klaudia Skibiak, Karolina Piechota, Paulina Piechota, Aleksandra Knop.

Sobota, 26 maja

Kobiety: 100 m st. motylkowym , 50 m st. grzbietowym , 200 m st. klasycznym , 400 m st. dowolnym , 200 m st. zmiennym

Mężczyźni: 100 m st. motylkowym, 50 m st. grzbietowym, 200 m st. klasycznym, 400 m st. dowolnym, 200 m st. zmiennym

Niedziela, 27 maja

Kobiety: 100 m st. dowolnym , 100 m st. klasycznym, 50 m st. motylkowym, 1500 m st. dowolnym, 4 x 100 m st. zmiennym

Mężczyźni: 100 m st. dowolnym, 100 m st. klasycznym, 50 m st. motylkowym, 800 m st. dowolnym, 4 x 100 m st. zmiennym.