Łodzianki nie lubią dekoltów. Stylistka w Pasażu Łódzkim...

  Łodzianki nie lubią dekoltów. Stylistka w Pasażu Łódzkim [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łodzianki nie lubią dekoltów. Stylistka w Pasażu Łódzkim [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Kosmatka

  Jabłka, gruszki czy wazony? Łodzianki dowiedziały się w sobotę w Pasażu Łódzkim, jaką figurę mają i jak powinny ją podkreślić. Na kobiety, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie czekała stylistka Magdalena Rozenfeld.
  Chętnych nie brakowało, a łodzianki zapisywano co 20 minut. Okazuje się bowiem, że coraz więcej kobiet potrzebuje porad i motywacji do tego, żeby o siebie zadbać.

  - Przychodzą do nas panie w różnym wieku. Są nastolatki, które zaczynają dorastać, ale ukrywają to pod płaszczykiem wizerunku chłopczycy. Takie dziewczyny przyprowadzają do mnie mamy. Są kobiety po 30-tce, którym znacznie zmieniła się figura po urodzeniu dziecka i nie potrafią teraz się odpowiednio ubrać. Są też panie w średnim wieku, a nawet dojrzałe kobiety - opowiada Magdalena Rozenfeld.

  Największym grzechem łodzianek jest ukrywanie się w zbyt luźnych kreacjach.

  - Zauważyłam, że panie nie lubią dekoltów i rzadko je eksponują, a szkoda. Dekolt pięknie przyciąga uwagę do uśmiechniętej buzi. Z kolei największym mankamentem sylwetki jest dziś brak talii. Nie dotyczy to tylko pań po urodzeniu dziecka, ale też młodych dziewczyn. Jedzenie wyrządza nam ogromną krzywdę, bo nasza sylwetka zaczyna się zmieniać - narzeka stylistka.

  Każda porada zaczyna się od rozmowy. Potem jest ocena sylwetki.

  - Musimy dowiedzieć się, jaką figurę ma dana kobieta, żeby móc potem podkreślać atuty, a zamaskować pewne niedociągnięcia. Często zdarza się, że wyobrażenie pań na temat swojej sylwetki jest mylne. Czasem kobieta ma masywne biodra i uda, a dla niej największym problemem są łydki, których nie lubi. Łydki są bardzo zgrabne, ale dla niej są kompleksem, bo ktoś mógł je kiedyś skrytykować - mówi Rozenfeld.

  Częścią sesji ze stylistką, był dobór odpowiednich ubrań. Wszystkie pochodziły ze sklepów dostępnych w Pasażu Łódzkim.

  - W doborze ubrań chodziło mi przede wszystkim o kroje i kształty, żeby pokazać kobietom, jak można modyfikować sylwetkę. Wiem jednak, ze wiele pań po wyjściu ode mnie kupowało te same sukienki - mówi Rozenfeld.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo