Łódzka lekarka doceniona za leczenie wad słuchu u dzieci

  Łódzka lekarka doceniona za leczenie wad słuchu u dzieci

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Profesor Danuta Gryczyńska została wyróżniona przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach imienną tablicą "Przyjaciele po Wsze Czasy".
  Profesor Danuta Gryczyńska była pierwszą przewodniczącą rady naukowej Instytutu Fizjologii i Patologii słuchu.

  Profesor Danuta Gryczyńska była pierwszą przewodniczącą rady naukowej Instytutu Fizjologii i Patologii słuchu. ©Łukasz Kasprzak

  Pani profesor była pierwszą przewodniczącą rady naukowej Instytutu Fizjologii i Patologii słuchu, który powstał 20 lat temu. Wyróżnienia przyznano najbardziej zasłużonym dla polskiej laryngologii, właśnie z okazji jubileuszu Instytutu.

  Profesor Danuta Gryczyńska dziś jest emerytowanym lekarzem, choć cały czas przyjmuje pacjentów w przychodni i prywatnym gabinecie.

  Przez 20 lat była kierownikiem kliniki otolaryngologii, audiologii i foniatrii dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Była też prezesem polskiego towarzystwa otolaryngologów dziecięcych i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie otolaryngologii dziecięcej. Aktualnie jest konsultantem ds. otolaryngologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. M. Konopnickiej w Łodzi. Przyjmuje także pacjentów w szpitalnej poradni.

  - Z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu byłam związana od początku jego istnienia. Przez wszystkie lata pracy zawodowej ściśle ze sobą współpracowaliśmy - mówi prof. Danuta Gryczyńska.  - Bardzo się cieszę, że w Kajetanach znalazła się moja tablica.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »