Łódzka policja szuka policjanta-pirata

  Łódzka policja szuka policjanta-pirata

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Radiowóz przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle

  Radiowóz przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle ©Czytelnik

  Już ponad dwa tygodnie łódzka policja szuka funkcjonariusza, który dwa razy przejechał radiowozem na czerwonym świetle przez skrzyżowanie. Wciąż nie ustalono kim jest. Poszukiwania mogą potrwać jeszcze nawet... miesiąc.
  Radiowóz przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle

  Radiowóz przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle ©Czytelnik

  O sprawie napisaliśmy na początku lipca. Zdarzenie nagrał nasz Czytelnik. Na filmie widać jak radiowóz najpierw przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, a potem skręcił w prawo także na czerwonym świetle. Nie miał włączonych ani sygnałów dźwiękowych ani świetlnych.

  ZOBACZ FILM: Policjant ignoruje czerwone światło [FILM]

  Komendant miejski policji od razu wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Wiele wskazywało na to, że wszczęte zostanie również postępowanie dyscyplinarne. Póki co, wciąż nie wiadomo kim był policjant, który złamał przepisy. Na nagraniu nie widać numeru radiowozu ani rejestracji. Nagrywał je amator.

  - Wydział kontroli komendy miejskiej policji w Łodzi prowadzi w tej sprawie zintegrowane czynności z wydziałem wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym - tłumaczy Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki. - Ustalamy, którego policjanta dotyczy zdarzenie. W przeciągu miesiąca powinniśmy wyjaśnić sprawę. Niestety w radiowozie nie było GPS-u, więc ustalenie kto prowadził auto nie jest proste. Nikt też się do tego nie przyznał.

  Do złamania przepisów doszło najpierw na ul. Wróblewskiego, a potem na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z Czerwoną w Łodzi. Kiedy pokazaliśmy nagranie Boratyńskiej stwierdziła kategorycznie, że sytuacja na ul. Wróblewskiego absolutnie pie powinna mieć miejsca.

  - Nie można w żaden sposób wytłumaczyć policjanta. Złamał przepisy - mówiła. - Natomiast w przypadku sytuacji ze skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z Czerwoną sprawa wygląda inaczej. Radiowóz był już za sygnalizatorem, na przejściu dla pieszych. Musiał zjechać ze skrzyżowania, żeby nie tamować ruchu.

  Czytelnik, który nagrał zdarzenie denerwował się, że policjanci karzą kierowców, a sami za nic mają przepisy ruchu drogowego.

  Oprócz konsekwencji dyscyplinarnych, funkcjonariuszowi grożą także konsekwencje karne. Za przejazd na czerwonym świetle według taryfikatora grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł a także 6 punktów karnych. O ile uda się ustalić kim był funkcjonariusz...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Każdy nowy radiowóz ma GPS i doskonale wiedzą kto to był.

  Berti (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

  Tylko ściemniają.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

  I po drodze oczywiście, żadnej kamery monitoringu Policjant nie minął, a jak się dobrze rozejrzeć na Street View to można spokojnie znaleźć 2.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pirat???

  tym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  srutu, tutu...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a to spryciarz

  uh oh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 8

  pewnie wtopił się w tych, co go szukają


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wtopił się!

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Koledzy skoczą mu na wałek i zagrają kawałek...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czyli niewykrycie sprawcy

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

  i tyle

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo