Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna nabrała prędkości - sukcesy 2011-2013

Dziennik Łódzki
Na terenie zrewitalizowanej fabryki Grohmana znajduje się siedziba  ŁSSE
Na terenie zrewitalizowanej fabryki Grohmana znajduje się siedziba ŁSSE
W ciągu ostatnich trzech lat Strefa zdobyła kilkanaście nagród i wyróżnień. ŁSSE realizuje koncepcję Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Rozwój regionu.

Lata 2011-2013 były dla Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej okresem prężnego rozwoju. Cel ten udało się osiągnąć dzięki szczegółowo zaplanowanej strategii promocji Strefy zarówno na rynku lokalnym, jak i za granicą - głównie w Niemczech.

Elementem tej strategii było wdrożenie nowych technologii, produktów oraz usług, które pozwalają nie tylko zobaczyć i przeczytać o możliwościach, jakie Strefa oferuje swoim partnerom biznesowym oraz dla rozwoju polskiej gospodarki, ale również niemalże ich dotknąć.

Nowe technologie i możliwości w promocji ŁSSE.

Jedną z nowości, a zarazem znaczących inwestycji w tym zakresie jest wykorzystanie techniki 3D w materiałach promocyjnych, reklamowych oraz informacyjnych. W ramach projektu unijnego powstał infokiosk z multimedialną i dotykową prezentacją 3D o ŁSSE i Regionie Łódzkim.

Przedsiębiorcy zainteresowani terenami inwestycyjnymi ŁSSE mogą je teraz obejrzeć na interaktywnej mapie podadresem: mapa.sse.lodz.pl
Prezentacje multimedialne są wykonywane w programie Prezi.

Na działania promocyjne i marketingowe, których celem było kształtowanie pozytywne-go wizerunku marki, Strefa otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach projektu "Łódzkie - Strefa Biznesu Szyta na Miarę".

Pieniądze zdobyte na kampanię pozwoliły m.in. przygotować materiały informacyjne i promocyjne dla potencjalnych inwestorów z Niemiec.

W trakcie opracowania jest także strona internetowa dla zagranicznych inwestorów - wizytówki firmy będą tam dostępne m.in. w języku angielskim, niemieckim, włoskim, chińskim oraz rosyjskim.

Kluczowe inwestycje w latach 2011-2013.

W ciągu ostatnich trzech lat ŁSSE wydała 53 zezwolenia, inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości 1,8 mld zł oraz utworzenie 2.778 nowych i utrzymanie 7.484 miejsc pracy.

Jedną z najważniejszych inwestycji była modernizacja fabryki Grohmana przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Budynek oficjalnie oddano do użytku w czerwcu tego roku. Znajdują się w nim m.in. nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe o różnej powierzchni - największa na 250 osób - a także ponad 1.400 mkw. powierzchni biurowych pod wynajem oraz biura ŁSSE.

Zespół budynków zlokalizowany jest w otoczeniu parkowym nad stawem. Ich charakterystycznym elementem jest pięciokondygnacyjna wieża ciśnień. Inwestycja jest przykładem rewitalizacji terenów postindustrialnych. Projekt powstał w biurze architektonicznym AGG Architekci Grupa Grabowskia realizowała go firma MCKB. Od otwarcia zmodernizowana fabryka była już trzykrotnie nagradzana (czytaj ramka).

Strefa wspiera edukację dzieci i młodzieży z innych krajów.

W czerwcu 2013 roku ŁSSE razem z Uniwersytetem Łódzkim utworzyła szkołę międzynarodową - British International School of the University of Łódź. Jest to placówka, która prowadzi naukę dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat w języku angielskim.

British International School of the University of Łódź przygotowuje młodzież do zdawania wszystkich głównych egzaminów brytyjskiego systemu szkolnictwa.

Odpowiedzialność społeczna.

Ważnym aspektem funkcjonowania Strefy jest działalność prospołeczna. Ta idea jest realizowana na kilku płaszczyznach.
Pierwsza z nich ma charakter filantropijny i służy pomocy najmłodszym, zarówno wychowankom domów dziecka, jak i dzieciom z problemami zdrowotnymi.

W ramach programu "Strefa Dzieciom" od 15 lat - wspólnie z łódzkim Caritasem, inwestorami i partnerami biznesowymi - organizuje imprezę charytatywną z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Drugą płaszczyzną działań jest aktywność na rzecz promocji kultury. Działając w interesie społeczności lokalnej ŁSSE promuje ideę przywracania do życia dziedzictwa kulturowego fabrykanckiej Łodzi, m.in. poprzez przyznawanie nagrody im H. Grohmana oraz zaangażowanie w proces modernizacji kompleksu ŁSSE przy ul. Tymienieckiego 22/24. W lipcu 2013 roku, w każdą sobotę weekendu, odbywał sięna tym terenie Piknik u Groh-mana. Łodzianie spędzali tam czas przy muzyce na żywo, na kocach, z piknikowymi koszami, jak za dawnych czasów. Od dwóch lat na terenie ŁSSE organizowany jest Bieg Fabrykanta.
Od kwietnia 2011 roku prezesem ŁSSE jest Tomasz Sadzyński.

Zainwestowaliśmy w ŁSSE pół miliarda złotych.

Współpracujemy z ŁSSE od 13 lat - mówi Łukasz Kardas, prezes zarządu spółek Grupy Paradyż.

W 2000 r. uzyskaliśmy pierwsze zezwolenie na działalność zakładu Paradyż sp. z o.o. w podstrefie Tomaszów Mazowiecki. Lokalizacja inwestycji była dla nas bardzo dogodna. Zrealizowaliśmy ją zgodnie z wytycznymi i aż do dzisiaj współpraca z ŁSSE układa się doskonale. Dowodem na to są nasze kolejne inwestycje zlokalizowane w Strefie, które umożliwiają wdrażanie innowacyjnych projektów podnoszących konkurencyjność oferty Grupy Paradyż. Obecnie posiadamy sześć zezwoleń: jedno dla Paradyż sp. z o.o. oraz pięć dla Ceramiki Paradyż sp. z o.o. Od czasu uzyskania pierwszego zezwolenia podwoiliśmy liczbę etatów w firmie i dziś możemy się pochwalić zatrudnieniem około 1.700 pracowników w Grupie Paradyż.

Wspólnie z ŁSSE tworzymy miejsca pracy.

Na terenie ŁSSE ulokowane zostały trzy inwestycje P&G - mówi Marek Kapuściński, dyrektor generalny i wiceprezydent Procter&Gamble Europa Centralna.

Fabryka Gillette znajduje się w Łodzi, fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim, a fabryka pieluszek Pampers na warszawskim Targówku. Inwestycje P&G w Strefie należą do najważniejszych i największych zakładów produkcyjnych P&G w swoich kategoriach. Zatrudnienie oraz wielkość produkcji w tych fabrykach sprawiają, że firma jest największym inwestorem i pracodawcą w tym obszarze i jednym z kluczowych inwestorów zagranicznych w Polsce. Współpracując przyczyniamy się do wzrostu gospodarczego regionu i kraju, tworzymy miejsca pracy i rozwijamy talenty. Zyskują lokalni pracownicy oraz nasi konsumenci.

Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych inwestycji.

Lokalizacja, centralne położenie i fachowcy sprawiają, że Łódź jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu - mówi Jacek Szwajcowski, prezes zarządu Pelion SA.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oferując kompleksowe doradztwo inwestycyjne oraz preferencyjne warunki do prowadzenia działalności, skutecznie wspiera rozwój łódzkiej przedsiębiorczości i kontynuuje tradycję przemysłową miasta.
Centrala firmy Pelion od ponad 20 lat znajduje się w Łodzi, a od 2010 roku swoją siedzibę w ŁSSE ma wchodząca w skład Pelion Healthcare Group spółka Business Support Solution SA. Z przyjemnością obserwuję dynamiczny rozwój ŁSSE.
Jestem pewien, że dla firm, które poważnie myślą o związaniu się z łódzkim rynkiem, nie ma lepszego miejsca do inwestowania.

Nagrody 2013.

Fabryka Grohmana najlepszym biurowcem w Łódzkiem w konkursie Prime Property Prize Województwo Łódzkie 2013.

RICS Regeneration Awards w Eurobuild Awards 2013 za odbudowę obiektu w Polsce dla fabryki Grohmana ŁSSE.

Wyróżnienie w kategorii PRoton Teraz Polska w konkursie PRoton 2013
dla Departamentu Rozwoju i Strategii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA (Edyta Sancewicz, Marcin Kwintkiewicz, Magda Kubicka).

Tytuł najlepszej i najbardziej unikatowej nieruchomości komercyjnej dla fabryki Ludwika Grohmana w konkursie John Jacob Astor Competition podczas Expo Real 2013 w Monachium.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki