Łódzki film o św. Faustynie. Nagroda dla autorki scenariusza...

  Łódzki film o św. Faustynie. Nagroda dla autorki scenariusza [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nagrody wręczono w łódzkiej archikatedrze
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Znamy już zwycięzcę konkursu na filmowy scenariusz o "łódzkim epizodzie" z życia św. Faustyny Kowalskiej. W poniedziałek wieczorem w łódzkiej archikatedrze nagrodę w wysokości 10 tys. zł za scenariusz zatytułowany "Wbrew światu święta" odebrała Alicja Matusiak, pochodząca z Bydgoszczy ekonomistka, mieszkająca i pracująca w Poznaniu.
  Jak przyznaje nagrodzona, od zawsze interesowała się dobrym kinem i literaturą, a pracując nad scenariuszem udało się te dwie pasje połączyć. Dotąd pisane przez nią krótkie opowiadania i felietony trafiały do szuflady, a konkurs zmotywował ją do zmierzenia się z większą formą pisarską.

  - W przyszłym roku przystąpimy do realizacji filmu - powiedział Krzysztof Dudek, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, które organizowało konkurs we współpracy z Archidiecezją Łódzką, łódzkim magistratem, Uniwersytetem Łódzkim i regionalnym oddziałem TVP.

  Wyróżnienie zaś, w wysokości 4 tys. zł, za "Drogę ku światłu" otrzymał Mariusz Hybiak, magister filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, członek działającej na terenie Trójmiasta Niezależnej Grupy Filmowej MWM. Nagrody wręczył metropolita łódzki ks. abp Marek Jędraszewski.

  Mimo iż przedmiotem konkursu był scenariusz filmowy, w jury nie zasiedli filmowcy. Prace ocenili: Krzysztof Dudek, abp Marek Jędraszewski, Marek Cieślak (wiceprezydent Łodzi), Rafał Majda (kanclerz Uniwersytetu Łódzkiego), Jacek Grudzień (dyrektor łódzkiego oddziału TVP).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Kolejnym tematem konkursowych filmów będzie "Pedofilia księży dobrodziejów". I nagrodą w konkursie ma być roczny pobyt w pałacu fluorescencji Paetza, a II miesięczne dokarmianie danieli Flaszki -...rozwiń całość

  Kolejnym tematem konkursowych filmów będzie "Pedofilia księży dobrodziejów". I nagrodą w konkursie ma być roczny pobyt w pałacu fluorescencji Paetza, a II miesięczne dokarmianie danieli Flaszki - Głodzia. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo