Łódzki klub Dekompresja przestanie istnieć?

  Łódzki klub Dekompresja przestanie istnieć?

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Dekompresji grał m.in. Napalm Death

  W Dekompresji grał m.in. Napalm Death ©Piotr Nordost Sikora

  Czy jeden z ostatnich klubów koncertowych w Łodzi przestanie istnieć? Zasugerował to podczas sobotniego koncertu raper Don Guralesko.
  W Dekompresji grał m.in. Napalm Death

  W Dekompresji grał m.in. Napalm Death ©Piotr Nordost Sikora

  Według relacji bywalców klubu Dekompresja, Don Guralesko swój występ rozpoczął od stwierdzenia, że to jego ostatni koncert w tym miejscu i pewnie w ogóle ostatnie hiphopowe wydarzenie. Nie bez emocji mówił, że klub niebawem przestanie istnieć. Ta informacja w locie błyskawicy obiegła bywalców klubu, którzy na społecznościowym portalu pytają o przyszłość Dekompresji. Bez odpowiedzi.

  - Na chwilę obecną nie chcę odnosić się do sprawy - ucina rozmowę właściciel klubu, Sławomir Dukalski-Majchrowski.

  W styczniu i lutym dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Łodzi, Bartłomiej Wojdak, chwalił się kolorowymi planszami z listą koncertów w Łodzi, także tych w Dekompresji.

  - W marcu jest obłędny wysyp koncertów. To jest potwierdzeniem dobrze pomyślanej strategii promocji Łodzi, jako miasta na przyjazdy krótkoterminowe, na koncerty, zakupy - mówił dyrektor Wojdak. - Imprez będzie coraz więcej.

  Biuro nie porozumiało się jeszcze z Dekompresją w sprawie planów na kwiecień.

  - Najświeższe informacje na temat ciekawych wydarzeń w kwietniu upublicznimy w ostatnim tygodniu marca - mówi Bartłomiej Wojdak.

  Dekompresja to jeden z najbardziej zasłużonych klubów muzycznych w Łodzi. Grali tu znakomici wykonawcy polskiej i zagranicznej sceny, najczęściej z kręgu szeroko rozumianej muzyki rockowej. Klub powstał w 2001 roku i najpierw działał na osiedlu Karolew, w dawnej fabryce L. Plihala (późniejszym Zakładzie Tekstylnym "Femina S.A.") przy ul. Krzemienieckiej 2. W 2006 roku klub przeniósł się na ul. Limanowskiego 200, do budynku dawnego kina "Adria".

  Oprócz koncertów odbywają się tu cykliczne imprezy, m.in. Tatoofestival, Event Horizon i cykl Wunder Wave. W minionym roku powstała nowa, bardziej funkcjonalna strona internetowa klubu.

  W marcu zagrają tu m.in. Happysad i Illusion, Lao Che i Pink Freud, Strachy Na Lachy i Hunter. Na 11 kwietnia zaplanowano przeniesiony ze stycznia koncert grupy Kazik Na Żywo.

  - Na tę chwilę mogę powiedzieć, że koncert odbędzie się - stwierdza właściciel klubu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oby Dekompresja nie zniknęła!

  przejazdy24.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dekompresja to już kultowe miejsce w Łodzi. Chyba nie ma Łodzianina, który chociażby z nazwy nie kojarzy tego miejsca. Zamknięcie klubu byłoby wielką stratą dla mieszkańców i z pewnością...rozwiń całość

  Dekompresja to już kultowe miejsce w Łodzi. Chyba nie ma Łodzianina, który chociażby z nazwy nie kojarzy tego miejsca. Zamknięcie klubu byłoby wielką stratą dla mieszkańców i z pewnością ucierpiałaby na tym kultura, bo gdzie odbywałyby się zespoły kapel, które chętnie grały w Dekompresji? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łódzianin

  karolewiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  nie zakłady przemysłu tekstylnego TYLKO ZPDz femina[ dziewiarskiego]

  Polecamy

  Menedżer Roku 2018

  Menedżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny