Łódzki Szlak Konny. Czy doszło do wyłudzenia dotacji?

  Łódzki Szlak Konny. Czy doszło do wyłudzenia dotacji?

  Agnieszka Kubik

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w pozyskaniu unijnego dofinansowania do projektu "Turystyka w siodle", realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak delegatura CBA w Łodzi przesłała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
  Łódzki Szlak Konny to najdłuższa w Europie trasa dla miłośników turystyki konnej

  Łódzki Szlak Konny to najdłuższa w Europie trasa dla miłośników turystyki konnej ©Krzysztof Szymczak

  Przedmiotem śledztwa są działania, polegające m.in. na przedkładaniu dokumentów, poświadczających nieprawdę i nierzetelnych pisemnych oświadczeń w celu uzyskania dofinansowania projektu, którego wartość opiewa na 33 mln zł, z czego 16 mln zł pochodziło ze środków unijnych.

  CZYTAJ TEŻ: Łódzki Szlak Konny. Prokuratura wszczęła śledztwo ws wyłudzenia unijnych dotacji

  - Jesteśmy na etapie zabezpieczania dokumentów z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Polskiej Organizacji Turystyki, która jest stroną pokrzywdzoną w tej sprawie oraz od wykonawców, realizujących poszczególne etapy inwestycji.
  Na tę chwilę to kilkaset segregatorów z dokumentami, które trzeba przeanalizować - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Były już pierwsze przesłuchania, a planowane są kolejne - dodaje rzecznik.

  Urząd Marszałkowski w Łodzi podkreśla, że na tym etapie postępowania nie będzie komentować sprawy.

  - Przekazaliśmy prokuraturze dokumenty, o które wnioskowała i to wszystko, co mogę obecnie powiedzieć - mówi Arnold Lorenc z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

  CBA jest zadowolone, że prokuratura podzieliła jego podejrzenia.

  - Po kontroli w urzędzie stwierdziliśmy, że jest uzasadnione podejrzenie popełnienia kilku przestępstw, m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentach i niedopełnienia obowiązku, związanego z przygotowaniem dokumentacji przetargowej i zweryfikowania jej podkątem prawa zamówień publicznych - mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. - Istnieje uzasadnione podejrzenie wyłudzenia środków publicznych w postaci dotacji. Mówimy o dużej sumie. Dlatego skierowaliśmy zawiadomienie do prokuratury.

  Łódzki Szlak Konny to najdłuższa w Europie - ponad dwa tysiące kilometrów - trasa, przeznaczona dla miłośników turystyki konnej. Szlak wiedzie przez siedem parków krajobrazowych, na jego trasie jest prawie 200 ośrodków jeździeckich i 21 punktów postojowych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korupcja

  halinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  to tylko SZOŁ nic nie zrobią za pół roku umorzą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tam jest więcej

  blixa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/951704,szlak-konny-unikatowy-w-kolejnym-wymiarze,id,t.html

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo