Łódzki szpital dermatologiczny przeniósł się na plac Hallera

  Łódzki szpital dermatologiczny przeniósł się na plac Hallera

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Szpital dermatologiczny przeniósł się na plac Hallera
  1/5
  przejdź do galerii

  Szpital dermatologiczny przeniósł się na plac Hallera ©Krzysztof Szymczak

  Stary budynek izby chorych dawnego szpitala wojskowego przy placu Hallera zupełnie zmienił oblicze. W czwartek oficjalnie rozpoczął tam działalność szpital dermatologiczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. Budynek został wyremontowany i przystosowany do potrzeb pacjentów z chorobami skóry.
  Wcześniej przez 50 lat szpital dermatologiczny mieścił się przy ulicy Krzemienieckiej w Łodzi. Właścicielem budynku nie był jednak szpital, lecz Polski Czerwony Krzyż, dlatego placówka musiała co miesiąc płacić czynsz za wynajem.

  - Szpital dermatologiczny w budynku przy ulicy Krzemienieckiej mieścił się od 1963 roku. Od 30 lat mówiło się o przeniesieniu go, ponieważ coraz trudniej było tam spełnić wszystkie normy.
  Do nowej lokalizacji został przeniesiony cały szpital, łącznie z poradniami. Poradnie są zlokalizowane w głównym budynku szpitala przy placu Hallera na pierwszym piętrze. Szpital znajduje się w nowo wyremontowanym piętrowym budynku - tłumaczy prof. Anna Sysa-Jędrzejowska, kierownik kliniki dermatologii i wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  W nowym szpitalu dermatologicznym jest 30 łóżek dla chorych. Tyle samo, co przy ulicy Krzemienieckiej.

  - Mamy taki sam kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego wielkość szpitala nie zmieniła się - mówi Wiesław Chudzik, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.

  Zmienił się za to komfort pacjentów. Teraz leżą w maksymalnie trzyosobowych salach. W szpitalu znajdują się też jedno- i dwuosobowe pokoje. Przy każdej sali znajduje się łazienka i prysznic. Wcześniej chorzy mieli tylko jedną toaletę i prysznic na piętrze.

  W czwartek do szpitala trafił pierwszy pacjent. Wkrótce lekarze spodziewają się pełnego obłożenia.

  - Od wielu lat trend w dermatologii idzie w kierunku leczenia ambulatoryjnego i tak jest też w naszym przypadku. Są jednak schorzenia i stany, kiedy pacjent wymaga stałej hospitalizacji. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mieszkają daleko, nie mogłyby codziennie stawiać się na podanie leków. Hospitalizacji wymagają też wszelkie choroby pęcherzowe - mówi prof. Sysa-Jędrzejowska.

  W nowym budynku szpitala dermatologicznego, oprócz sal chorych, znajduje się też gabinet do fototerapii, krio- i elektrochirurgii oraz laboratorium.

  - Jesteśmy też jedynym szpitalem dermatologicznym, w którym działa 24-godzinna izba przyjęć. To się nie zmienia - mówi prof. Sysa-Jędrzejowska.

  Szpital dermatologiczny z ulicy Krzemienieckiej wyprowadził się kilka dni temu. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który jest właścicielem szpitala, umowę wynajmu wypowiedział jednak 3 miesiące temu. Władze PCK już wiedzą, co będzie w zabytkowym budynku.

  - Uniwersytet wypowiedział nam umowę 3 miesiące temu. Teraz szpital się wyprowadził. Podpisaliśmy już nową umowę wynajmu z firmą Fel-Med, która zamierza zorganizować tam zakład opiekuńczo-leczniczy. Przeznaczenie budynku będzie zatem podobne, a to nas cieszy. Ten budynek powstał w latach 20. XX wieku i zawsze był tam szpital. To jedyny budynek szpitala, który udało się odzyskać od Skarbu Państwa w 1997 roku. Oczywiście, dziś wymaga on remontu - mówi Stanisław Maciejewski, dyrektor łódzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. - Dziś oddaliśmy budynek do dyspozycji tej firmy. Teraz dokonywane są oględziny.

  Na razie nie wiadomo, kiedy przy ulicy Krzemienieckiej zacznie działać zakład opiekuńczo-leczniczy. To będzie zależało od oceny stanu budynku. Uniwersytet Medyczny nie robił tam gruntowanych remontów od lat.

  Remont przeprowadzono w budynku przy placu Hallera, który należy do uczelni. Kosztował 2 miliony zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Inny szpital

  Maryla (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie wiem, jakoś z przymrużeniem oka teraz patrzę na ten szpital, mimo, że kiedyś w mojej opini był bardzo dobry. Niebawem mam do wykonania dwa zabiegi laserowe i chyba jednak poszukam innego...rozwiń całość

  Nie wiem, jakoś z przymrużeniem oka teraz patrzę na ten szpital, mimo, że kiedyś w mojej opini był bardzo dobry. Niebawem mam do wykonania dwa zabiegi laserowe i chyba jednak poszukam innego miejsca. Korzystał może ktoś z oferty salve https://salve.pl/przychodnie/oferta/poradnie-specjalistyczne-salve/poradnia-dermatologiczna-oraz-leczenie-chorob-wenerycznych/zakres-swiadczen/ i mógłby się wypowiedzieć jak to u nich wygląda?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozgardiasz

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  szkoda tylko , że nie wszystko wygląda tak pięknie jak to opisują.niestety na parterze sajgon, wszędzie pudła i stare rupiecie.pacjenci przyjmowani gdzie popadnie, brak wyposażenia we wszystkich...rozwiń całość

  szkoda tylko , że nie wszystko wygląda tak pięknie jak to opisują.niestety na parterze sajgon, wszędzie pudła i stare rupiecie.pacjenci przyjmowani gdzie popadnie, brak wyposażenia we wszystkich pomieszczeniach.niestety jeszcze wiele brakuje żeby spełnic amerykański senzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  stary budynek izby chorych???

  mn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

  "Stary budynek izby chorych dawnego szpitala wojskowego przy placu Hallera zupełnie zmienił oblicze".
  oraz
  "Szpital znajduje się w nowo wyremontowanym piętrowym budynku" trochę jednak fałszują...rozwiń całość

  "Stary budynek izby chorych dawnego szpitala wojskowego przy placu Hallera zupełnie zmienił oblicze".
  oraz
  "Szpital znajduje się w nowo wyremontowanym piętrowym budynku" trochę jednak fałszują obraz.

  Przecież tam wcześniej była klinika dermatologiczna, nie izba chorych. Jeszcze zresztą na stronie Uniwersytetu Medycznego istnieje:

  "Klinika Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Dermatochirurgii
  Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów
  90-647 Łódź, Pl. Hallera 1
  Tel. 42 639 30 93, 42 639 30 95
  Fax. 42 639 30 94
  e-mail: klinikaestetyczna@umed.lodz.pl"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ruch w interesie pewny !

  ta gumka nie wyciera (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

  Pacjentow nie zabraknie . Przeciez jest sezon wakacyjny. HIF-owcow , syfiarzy i innych '' zapowietrzonych oddolnie ''nie zabraknie !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo