Łódzkie. 9 Brygada Obrony Terytorialnej liczy ponad 1100 żołnierzy. Przysięga "terytorialsów w Dzień Podchorążego. Terytorialsi Łódź ZDJĘCIA

Sławomir Sowa
Sławomir Sowa
Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i bez udziału zaproszonych gości
Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i bez udziału zaproszonych gości Fot. 9 ŁBOT
Udostępnij:
W niedzielę 29 listopada 2020 przysięgę złożyli nowi żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wojskowej wypowiedzieli terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie i zaliczyli egzamin końcowy tzw. „pętlę taktyczną”.

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę 29 listopada na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu. Słowa roty wojskowej wypowiedzieli terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie i zaliczyli egzamin końcowy tzw. „pętlę taktyczną”. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i bez udziału zaproszonych gości.

Grupa 61 żołnierzy reprezentuje miejscowości z województwa łódzkiego i przekrój społeczeństwa ziemi łódzkiej – wśród nich są m. in. studenci i uczniowie, nauczyciele, instruktorzy karate i fitness, osoby prowadzące działalność gospodarczą w wieku od 18 do 55 lat. W gronie przysięgających jest 25 kobiet.

Przysięga "terytorialsów w Dzień Podchorążego

Uroczystość odbyła się w Dzień Podchorążego, ustanowionego w rocznicę wybuchu powstania listopadowego.

- Żołnierze, możecie być z siebie dumni, że składacie przysięgę wojskową w dniu upamiętniającym te ważne, historyczne wydarzenia, które ukazały odwagę i poświęcenie młodych patriotów w walce o niepodległość i jednocześnie tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa – zwrócił się w przemówieniu do żołnierzy ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT.

Łódzkie. 9 Brygada Obrony Terytorialnej liczy ponad 1100 żołnierzy

Szeregi łódzkiej brygady stale się powiększają, a żołnierze zaangażowani są w działania przeciwkryzysowe. Nieustannie też uczestniczą w kursach, które mają na celu wsparcie personelu służby zdrowia i instytucji pomocowych. Przeszkolenia, w których biorą udział są przydatne zarówno w służbie wojskowej jak i w życiu cywilnym. Obecnie w łódzkiej brygadzie służy ponad 1100 żołnierzy.
Ostatnie w tym roku wcielenie ochotników do 9ŁBOT odbędzie się 12 grudnia, do WOT wstąpi prawdopodobnie około 30 chętnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prestiżowe nagrody dla polskich domów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie