Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie firmy wyróżnione na Gali Liderów Polskiego Biznesu

Wojciech Dłubakowski
BCC uhonorował Nagrodą Specjalną Adama Daniela Rotfelda, byłego ministra spraw zagranicznych i prof. Adama Strzembosza
BCC uhonorował Nagrodą Specjalną Adama Daniela Rotfelda, byłego ministra spraw zagranicznych i prof. Adama Strzembosza Fot. akpa
Łódzka firma MCKB Sp. z o o., otrzymała trzeci Diament podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, wieńczącej XXIX edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. Do tego tytułu nominowani byli właściciele firmy Starmeat Katowicz Ignatowicz Sp. jawna i firma Ocmer Sp. z o.o. z prezesem Krzysztofem Bednarkiem.

Podczas sobotniej gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek.
Tradycyjnie z dobrej strony pokazały się łódzkie firmy członkowskie BCC. Trzeci diament otrzymała firma MCKB Sp. z o.o., a do tytułu Lidera Polskiego Biznesu nominowana była firma Ocmer Sp. z o.o. z prezesem Krzysztofem Bednarkiem oraz właściciele firmy Starmeat Katowicz Ignatowicz Sp. jawna.

W tegorocznej Gali udział wzięło blisko 2 tys. gości – przedsiębiorcy z całej Polski, członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

BCC od 1991 r. wyróżnia Złotymi Statuetkami Lidera Polskiego Biznesu firmy i ich szefów, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko maksymalizacją zysku, ale i szeroko rozumianą społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Podczas Gali pojawili się na scenie szefowie firm nagrodzonych Diamentami do statuetki Lidera (dotychczasowi laureaci, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku) oraz szefowie firm nominowanych do tytułu Lidera, spośród których wyłaniani są zdobywcy Złotych Statuetek.

BCC przyznaje też Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom z kraju i zagranicy spoza środowiska biznesu. Laureaci tych nagród przyjmują też godność członka honorowego BCC. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Margaret Thatcher, George Bush, Bill Clinton, Lech Wałęsa i Tony Blair.

W tym roku BCC uhonorował Nagrodą Specjalną Adama Daniela Rotfelda, byłego ministra spraw zagranicznych, w uznaniu jego zasług dla Polski na polu polityki, dyplomacji i nauki, a także za rozsławianie Polski na arenie międzynarodowej, oraz prof. Adama Strzembosza w uznaniu jego wkładu w transformację ustrojową w naszym kraju w sferze prawa i sądownictwa, stworzenie podstaw nowej Konstytucji z trójpodziałem władz.

Część artystyczną Gali uświetnił występ Urszuli Dudziak z towarzyszeniem chóru i orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Janusza Powolnego. ą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki