Łódzkie obchody "10 dni Polskiego Państwa Podziemnego"

  Łódzkie obchody "10 dni Polskiego Państwa Podziemnego"

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego rozpoczęło we wtorek obchody "10 dni Polskiego Państwa Podziemnego". Jest to cykl wydarzeń historyczno-edukacyjnych upamiętniających ważne wydarzenia II wojny światowej.
  Łódzkie obchody "10 dni Polskiego Państwa Podziemnego"
  Obchody "10 dni Polskiego Państwa Podziemnego" zainaugurowano we wtorek mszą w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie. Do piątku w łódzkich szkołach odbędą się liczne prelekcje i spotkania.

  Na sobotę zaplanowano koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego "Armia Podziemna powraca". Rozpocznie się on o godz. 16 w sali Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34.

  W niedzielę obchody przeniosą się na Brus. W godz. 10-18 odbędą się tam "lekcje żywej historii" pod hasłem "Śladami batalionów AK". Atrakcje zapewnią grupy rekonstrukcyjne i miłośnicy militariów. Będzie też okazja do zwiedzania schronu przeciwlotniczego z 1937 r.

  Zakończenie "10 dni Polskiego Państwa Podziemnego" odbędzie się 27 września. Zaplanowano grę miejską i manifestację patriotyczną przy katedrze.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  będę

  mały (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Łódź 27-ego pod Katedrę!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo