Łódzkie. Praca w zakładach mięsnych. Organizują szkolenie, by była bezpieczna. Kiedy się odbędzie, kto i w jaki sposób może się zgłosić?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Osoby, które pracują w zakładach mięsnych lub chcą znaleźć tam zajęcie, mogą zgłaszać się na szkolenie dotyczące bezpieczeństwa, które organizuje Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Informacje można otrzymać bezpłatnie, a z powodu pandemii szkolenie odbędzie się przez internet.To propozycja nie tylko dla pracowników tego typu przedsiębiorstw, ale także dla właścicieli zakładów z branży mięsnej. Szefowie firm, dzięki udziałowi w akcji, otrzymają pomoc w dostosowaniu zakładów do obowiązującego prawa. Czytaj dalej
Osoby, które pracują w zakładach mięsnych lub chcą znaleźć tam zajęcie, mogą zgłaszać się na szkolenie dotyczące bezpieczeństwa, które organizuje Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Informacje można otrzymać bezpłatnie, a z powodu pandemii szkolenie odbędzie się przez internet.To propozycja nie tylko dla pracowników tego typu przedsiębiorstw, ale także dla właścicieli zakładów z branży mięsnej. Szefowie firm, dzięki udziałowi w akcji, otrzymają pomoc w dostosowaniu zakładów do obowiązującego prawa. Czytaj dalej Archiwum
Udostępnij:
Osoby, które pracują w zakładach mięsnych lub chcą znaleźć tam zajęcie, mogą zgłaszać się na szkolenie dotyczące bezpieczeństwa, które organizuje Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Informacje można otrzymać bezpłatnie, a z powodu pandemii szkolenie odbędzie się przez internet.

To propozycja nie tylko dla pracowników tego typu przedsiębiorstw, ale także dla właścicieli zakładów z branży mięsnej. Szefowie firm, dzięki udziałowi w akcji, otrzymają pomoc w dostosowaniu zakładów do obowiązującego prawa.

- Po przeszkoleniu pracodawca, za pomocą narzędzi przygotowanych przez Państwową Inspekcję Pracy, określa, eliminuje lub ogranicza występujące w zakładzie nieprawidłowości - mówi Kamil Kałużny, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.

Kiedy i jak się zgłaszać?

Szkolenie odbędzie się w czwartek 13 maja w godz. 10-13. Z powodu pandemii zostanie zorganizowane on-line za pomocą platformy MS Teams. Chętni do udziału powinni się zgłaszać do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi wysyłając mejl na adres [email protected]

Szkolenie jest częścią programu prewencyjnego Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi. Inspekcja dostarcza również materiały szkoleniowe oraz udziela pomocy merytorycznej.

Bliższych informacji na ten temat udziela główny specjalista Marek Szczepaniak, który jest także koordynatorem programu. Można się z nim także skontaktować pod numerem telefonu 42 635 12 35.

Groźne zakłady

Jak wynika z danych Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, to w zakładach przetwórstwa przemysłowego najczęściej dochodzi do wypadków przy pracy. W ubiegłym roku tam wydarzyło się aż 30 proc. wszystkich wypadków przy pracy. To w jednym z zakładów mięsnych koło Łodzi maszyna do pakowania wędlin przygniotła pracownikowi palec u ręki. Mężczyzna trafił do szpitala, na szczęście palec udało się uratować.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie