ZOBACZ
  MENU

  Ramen Festiwal: menu i ceny

  Rozwiń
  Łódzkie przedszkola pomieszczą wszystkich kandydatów

  Łódzkie przedszkola pomieszczą wszystkich kandydatów

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódzkie przedszkola pomieszczą wszystkich kandydatów

  ©Sławomir Mielnik

  Dziś ostatni dzień głównego etapu naboru do miejskich przedszkoli. Wygląda na to, że każdy zgłoszony maluch znajdzie dla siebie miejsce.
  Łódzkie przedszkola pomieszczą wszystkich kandydatów

  ©Sławomir Mielnik

  Ponad 3 tys. dzieci, które nie chodzą obecnie do miejskiego przedszkola, zostały (do poniedziałku) zgłoszone przez rodziców do tych placówek na następny rok szkolny. Władze Łodzi przygotowały dla nich 4,2 tys. miejsc, więc najprawdopodobniej każdego kandydata uda się zmieścić, choć nie ma gwarancji, że akurat w konkretnej placówce wybranej przez rodzica ze względu na bliskość miejsca zamieszkania, pracy lub wyjątkowo bogatą ofertę zajęć.
  Zapisy trwają do dzisiaj. Listy zakwalifikowanych do przedszkoli pojawią się 31 maja. Ich rodzice w dniach 1-7 czerwca potwierdzają wolę zapisania dziecka do przedszkola, do którego malucha przypisał system - na podstawie liczby punktów uzyskanych w rekrutacji . Ostateczne wyniki będą ogłoszone 14 czerwca.

  Zobacz też:Terminy rekrutacji do przedszkoli w Łodzi

  4,2 tys. miejsc dla kandydatów to liczba, która pozostała po tym, jak rodzice obecnych przedszkolaków mogli zarezerwować im aktualnie zajmowane miejsce na następny rok szkolny. Ogółem w Łodzi jest ok. 23 tys. dzieci w wieku przedszkolnym (czyli 3-6 lat). Według urzędników, miejskie placówki są przygotowane na przyjęcie 91 proc. maluchów z tej populacji. Ale obowiązek przedszkolny dotyczy tylko 6-latków, zaś rodzice dzieci w wieku 3-5 lat mają prawo wymagać od samorządowców, by któreś z przedszkoli przyjęło ich dziecko, lecz nie muszą z tego prawa korzystać. Gwarancja samorządowego przedszkola dla 3-latka to nowość wchodząca w życie od września 2017 r.

  Czytaj:Nabór do łódzkich przedszkoli. Obowiązkowe miejsce dla każdego 3-latka


  Jak przypominał wczoraj Tomasz Trela, prezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację, do 18 maja trwa główny etap naboru do podstawówek. W tych szkołach jest ogółem 5,5 tys. miejsc w klasach pierwszych, zaś rodzice zapisali do nich dotąd ok. 3 tys. dzieci (wiek obowiązkowego posłania pociechy do podstawówki to obecnie 7 lat). Szkoły mają zalecenie, aby nie tworzyć więcej klas niż wynikałoby to z liczby 7-latków mieszkających w ich okręgu.  MATURA USTNA POLSKI 2017 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo