Łódzkie: urzędnicy muszą się najeździć po świecie...

  Łódzkie: urzędnicy muszą się najeździć po świecie...

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Marszałek Witold Stępień wrócił z Berlina, a prezydent Hanna Zdanowska z Cannes.

  Marszałek Witold Stępień wrócił z Berlina, a prezydent Hanna Zdanowska z Cannes. ©Grzegorz Gałasiński

  Zarząd woj. łódzkiego ostatnio niemal mija się w rozjazdach. W czwartek z prestiżowych targów turystycznych ITB w Berlinie wrócił marszałek Witold Stępień (PO), a już do Londynu wylatują wicemarszałkowie Dorota Ryl (PO) i Artur Bagieński oraz przewodniczący Sejmiku Marek Mazur (obaj PSL). Też na targi, tyle że żywności.
  Marszałek Witold Stępień wrócił z Berlina, a prezydent Hanna Zdanowska z Cannes.

  Marszałek Witold Stępień wrócił z Berlina, a prezydent Hanna Zdanowska z Cannes. ©Grzegorz Gałasiński

  Nie za dużo tych targów ostatnio? Arnold Lorenc z biura prasowego marszałka odpowiada, że targi są prestiżowe, a poza tym łódzką delegację zaprosiło ministerstwo rolnictwa. A jako, że będą tam "przedstawiciele hoteli i restauracji, supermarketów, importerzy, detaliści z całego kontynentu", z emisariuszami marszałka jedzie też pięcioro producentów produktów regionalnych z Łódzkiego. Wysłannicy marszałka wezmą też udział w spotkaniu biznesowym w londyńskiej ambasadzie RP, na którym będą zachęcać Brytyjczyków do inwestowania w woj. łódzkim.

  Zagraniczne wojaże polubili też urzędnicy łódzkiego magistratu. W czwartek z targów nieruchomości w Cannes wróciła 5-osobowa delegacja, której przewodniczyła prezydent Hanna Zdanowska (PO). W tym roku magistrat ma w planach około 40 zagranicznych eskapad, m.in. na targi na Węgrzech, Ukrainie, w Hiszpanii i Belgii. Nie wiadomo, w których z nich weźmie udział prezydent Hanna Zdanowska, bo na początku kadencji zapowiedziała, że wybierze się tylko na najważniejsze spotkania.

  Co ciekawe, gdy dziennikarze w mijającym tygodniu zauważyli zagraniczne wyjazdy najważniejszych urzędników miasta i regionu, zareagował Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi, który w niespełna 8 lat zaliczył ponad 160 zagranicznych eskapad. Na swym blogu napisał m.in., że "Siedzenie za biurkiem w Łodzi to nie jest dobra strategia na promocję naszego miasta wśród tych, którzy mogą tu przywieźć pieniądze i stworzyć miejsca pracy".

  W tegorocznym budżecie województwa łódzkiego na zagraniczne podróże zarezerwowano 700 tys. zł, a w budżecie Łodzi około 500 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To już Trzeci Świat

  ABC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13


  Białystok bije nas na głowę w każdym rankingu.
  Łódź to Polska "C " w Trzecim Świecie.Tam, im większa bieda, tym bogatsze władze.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Urzędnicy muszą jeździć

  kokodok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  Na wycieczki pieniądze są na szkoły i szpitale niema.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wojaże

  Tadeusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  A gdzie są te miejsca pracy które wylatał p. Kropiwnicki jak narazie to więcej tych firm zamkęli niż stworzyli miejsc pracy.To samo będzie i teraz,kto przyjedzie zwiedzać brudne z dziurawymi...rozwiń całość

  A gdzie są te miejsca pracy które wylatał p. Kropiwnicki jak narazie to więcej tych firm zamkęli niż stworzyli miejsc pracy.To samo będzie i teraz,kto przyjedzie zwiedzać brudne z dziurawymi ulicami miasto,chyba fotoreporteży żeby pokazać jak zbliżamy się do trzeciego świata,o dobrobycie nie świadczy ilość sprowadzonych starych samochodów.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo