Chociaż mówi się o kryzysie na rynku mieszkaniowym, to deweloperzy twierdzą, że jest znacznie lepiej niż w ubiegłym roku. Na brak klientów nie narzeka przynajmniej firma SGI, która ma w Łodzi cztery inwestycje i szykuje kolejne. W najbliższym czasie chce się zaopiekować terenami miejskimi w pobliżu ul. św. Teresy, gdzie ma swoje apartamentowce.

SGI zaprezentowała w czwartek apartament w lofcie na terenie Barciński Park. Z 60 mieszkań tego typu deweloper sprzedał na razie 15 proc. - Loftami interesują się głównie kawalerowie - mówi Małgorzata Śniegocka-Moterska, kierownik biura sprzedaży SGI. - Młode małżeństwa z dziećmi wolą tradycyjne mieszkania z balkonami.

Cena loftów, które stworzono w przebudowanych obiektach fabryki z XIX w.

to od 3,9 tys. do 5,7 tys. za metr kwadratowy. W przypadku tradycyjnych mieszkań waha się ona od 4,6 do 5,4 tys. zł za metr kwadratowy. Przez ostatnie lata na terenie Barciński Park przy ul. Tylnej powstało ok. 500 mieszkań, ale w ostatnim etapie wybudowano ich 190 (w tym 60 loftów).

- Jesienią chcemy rozpocząć kolejny etap inwestycji. Od parku do ul. Tylnej powstaną następne cztery budynki, a w nich 120 mieszkań - mówi Romuald Stachowiak, prezes SGI. - Natomiast za dwa, trzy lata powinniśmy rozpocząć budowę przy ul. Sienkiewicza, gdzie również mamy zabytkowe pozostałości fabryki. Tam powstanie 200 mieszkań.

Natomiast na początku przyszłego roku SGI powinno rozpocząć renowację poniemieckiej willi na Rudzie. Wchodzi ona w skład osiedla Villa Park przy ul. Rudzkiej, które ma być gotowe w lipcu przyszłego roku. Znacznie bardziej zaawansowana jest budowa apartamentów przy ul. św. Teresy. Wykonano już 70 proc. prac, a SGI przymierza się do zagospodarowania miejskiego terenu w pobliżu nieruchomości.

- Zawarliśmy z miastem porozumienie, na podstawie którego możemy zadbać o tereny zielone m.in. w pobliżu jeziorka "Zgierska". Natomiast miasto zamierza wybudować oświetlenie dookoła jeziorka oraz chodniki - mówi Sandra Szkwarek, brand manager SGI.