Jest źle. Łódzkie lotnisko znów zanotowało spadek pasażerów. W lipcu Łódź obsłużyła mniej osób zarówno w ruchu regularnym jak i czarterowym w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. To nie koniec złych wieści. Nie można zarezerwować biletów do Oslo i Mediolanu Bergamo na sezon zimowy. Prawdopodobnie połączenia te znikną z tablicy lotów.

- W lipcu Port Lotniczy Łódź obsłużył 43 tys. 63 pasażerów, czyli o 14 tys. 347 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To spadek o 24,99 proc. - informuje Ewa Bieńkowska, rzeczniczka łódzkiego lotniska.

CZYTAJ TEŻ: Lotnisko Lublinek: w maju mniej pasażerów

Dla porównania: Lotnisko Kraków - Balice obsłużyło w lipcu prawie 384,3 tys. pasażerów. To najlepszy lipcowy wynik w historii lotniska. Natomiast lotnisko w Rzeszowie odprawiło w lipcu 69 tys. 8 pasażerów. To o 4 proc. więcej niż w lipcu 2012 roku.

Szczególnie niepokojąco wyglądają statystyki lipcowych czarterów. W lipcu obłsużonych zostało 10 tys. 513 pasażerów. W analogicznym okresie 2012r. pasażerów było 12 tys. 481. Takiego spadku władze lotniska raczej się nie spodziewały. W czerwcu Mariusz Jachimek, dyrektor marketingu i sprzedaży łódzkiego lotniska zapytany przez nas czy tak złego roku jeśli chodzi o czartery jeszcze nie było, twierdził, że to nieprawda. Powiedział: "Łódź nie straciła dużo czarterów, mamy o dwa kierunki czarterowe więcej niż latem zeszłego roku".

W ciągu siedmiu miesięcy 2013 r. łódzkie lotnisko obsłużyło 211 tys. 868 pasażerów, czyli o 64 tys. 666 mniej niż w tym samym czasie 2012 roku. To spadek o 23,38 proc.

Sezon zimowy w Łodzi również nie zapowiada się optymistycznie. Nie można zarezerwować na ten czas lotów do Oslo i Mediolanu Bergamo.

- Jeszcze nic nie jest przesądzone - zapewnia Bieńkowska. - Prowadzimy rozmowy z przewoźnikiem w tej sprawie. To, że nie można zarezerwować biletów na te trasy, nie jest jeszcze decyzją wiążącą przewoźnika.