Łowicka kapsuła czasu zostanie wmurowana przed ratuszem. Co...

  Łowicka kapsuła czasu zostanie wmurowana przed ratuszem. Co się w niej znajdzie?

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łowicka kapsuła czasu zostanie wmurowana przed ratuszem. Co się w niej znajdzie?

  ©Rafał Klepczarek

  Na zakończenie łowickich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w piątek (25 stycznia) o godz. 15.30 przed ratuszem wmurowana zostanie kapsuła czasu. Ma ona zostać otwarta za niespełna 100 lat w 2118 roku.
  Łowicka kapsuła czasu zostanie wmurowana przed ratuszem. Co się w niej znajdzie?

  ©Rafał Klepczarek

  W kapsule, która ma postać dużego termosu cateringowego, znajdzie się ponad sto fotografii i listów zdeponowanych przez łowiczan. Zdeponowane zostaną w niej także numizmaty, woreczki zbóż oraz różnego typu publikacje w tym egzemplarze lokalnej prasy.

  Wśród tych ostatnich zajdą się wydania „Dziennika Łódzkiego”, „ITS” oraz łowickiej edycji „Naszego Miasta”. Wszystko to zostanie przykryte mosiężnym wiekiem, które zaprojektował znany łowicki grafik Jacek Rutkowski.

  Następnie uczestnicy piątkowej uroczystości przeniosą się Łowickiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie można wysłuchać wykładu heraldyka Krzysztofa J.
  Guzka o godle RP na przełomie XX i XXI wieku. W programie uroczystości znalazło się także rozstrzygnięcie konkursu historycznego „Od odzyskania niepodległości do teraźniejszości” oraz koncert „Z piosenką przez stulecie niepodległości”. Wstęp jest bezpłatny.

  Pomysłodawcą powstania kapsuły czasu jest Młodzieżowa Rada Miejska w Łowiczu. Początkowo miała ona zostać wmurowana przed wejściem do ratusza 7 lipca 2018 roku. Na ten dzień przypadały 882. urodziny Łowicza, ale organizatorzy z przyczyn logistycznych przenieśli datę finalizacji projektu na wrzesień, a potem na listopad

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo