MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŁSSE najlepsza w Europie i trzecia na świecie w nowym ranking stref ekonomicznych. Za co doceniono łódzką strefę ekonomiczną?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w najnowszym światowym rankingu najlepszych stref ekonomicznych znalazła się na trzecim miejscu. Uznana została też za najlepszą strefę na świecie i w Europie dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest także najlepszą strefą w Europie.Ranking przygotowywany jest co roku przez zespół fDi Magazine, czasopismo z grupy Financial Times. Jego pracownicy koncentrują się przede wszystkim na aktualnościach dotyczących inwestycji na całym świecie, dogłębnej analizie klimatu inwestycyjnego w wielu branżach i wielu krajach.Czytaj dalej...
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w najnowszym światowym rankingu najlepszych stref ekonomicznych znalazła się na trzecim miejscu. Uznana została też za najlepszą strefę na świecie i w Europie dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest także najlepszą strefą w Europie.Ranking przygotowywany jest co roku przez zespół fDi Magazine, czasopismo z grupy Financial Times. Jego pracownicy koncentrują się przede wszystkim na aktualnościach dotyczących inwestycji na całym świecie, dogłębnej analizie klimatu inwestycyjnego w wielu branżach i wielu krajach.Czytaj dalej... ŁSSE
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w najnowszym światowym rankingu najlepszych stref ekonomicznych znalazła się na trzecim miejscu. Uznana została też za najlepszą strefę na świecie i w Europie dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest także najlepszą strefą w Europie.

Ranking przygotowywany jest co roku przez zespół fDi Magazine, czasopismo z grupy Financial Times. Jego pracownicy koncentrują się przede wszystkim na aktualnościach dotyczących inwestycji na całym świecie, dogłębnej analizie klimatu inwestycyjnego w wielu branżach i wielu krajach.

– Jako jedna z nielicznych stref na świecie od kilku lat nie wypadamy ze światowej dziesiątki - – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.- Miejsce na globalnym podium i pozycja lidera w Europie to efekt zarówno rekordowego roku inwestycyjnego w ŁSSE jakim był 2019 jak i ciągłego poszerzania oferty strefy. Bo Strefa dziś to nie tylko zwolnienia w podatku dla inwestorów, ale bogata oferta dofinansowania do szkoleń dla pracowników sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wsparcie dla startupów.

Prezes podkreśla, że działa tu jedyne w kraju Technikum Automatyki i Robotyki, a Strefa jest liderem we wdrażaniu innowacji w biznesie, w tym technologii 5G w fabrykach inwestorów.

Małe i średnie firmy

Inwestycje małych i średnich firm w ŁSSE w ubiegłym roku stanowiły blisko 60 proc. wszystkich a kilka lat temu było to ok. 30 proc. Strefa wspiera mikro, małe i średnie firmy nie tylko poprzez przyznawanie decyzji o wsparciu i zwolnienia w podatku, ale także np. programem Strefa Rozwoyou. To projekt dofinansowujący szkolenia, warsztaty, studia dla pracowników. Z pomocy skorzystało już ponad tysiąc firm, blisko 7 tys. pracowników, a kwota wsparcia przekroczyła 30 mln zł.

Oferta dodatkowa

Łódzka Strefa została doceniona także za bogatą ofertę dodatkową dla inwestorów, dzięki której powstają innowacje napędzające Przemysł 4.0. Otrzymała nagrody w kategoriach: 5G Readiness, Connectivity, Freezone 4.0, Future Mobility, Industry 4.0.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki