Ludzie i młodość

  Ludzie i młodość

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Czego Łódź może się nauczyć od Gdyni? - pytał przed tygodniem w tytule swego felietonu Jacek Grudzień, sąsiad ze strony. Dlaczego Gdynia? Bo akurat tam był i widział miasto.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Zostańmy więc w Gdyni, bo od tego miasta Łódź mogłaby się nieco nauczyć. Jest od kogo. Na przykład Gdynia od lat zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. W 2010 zwyciężyła w rankingu "Przekroju" na miasto przyjazne obywatelowi, a "Newsweek" przyznał jej miano polskiego Miami. Według "Diagnozy społecznej 2011" w Gdyni żyje się najlepiej. Aż 41 proc. gdynian jest zadowolonych, że mieszka właśnie w tym mieście. Rok temu badania Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju uplasowały Gdynię na 9. miejscu w kraju. To o czymś świadczy. Gdyby Łódź miała takie wyniki!

  Co i kto tak pracuje na Gdynię? Młodość. Miasto ma ledwie 87 lat, zostało mądrze wymyślone, zaprojektowane i zbudowane przed wojną.
  Po wojnie nie zmarnowało tych atutów. Ale na Gdynię głównie pracują ludzie. Jeden z nich to Wojciech Szczurek, prezydent miasta od 15 lat. W kolejnych wyborach głosuje na niego coraz większy procent mieszkańców. Ewenement. Niechby się taki trafił Łodzi.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Łodzi to niemożliwe

  Fisher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Z tego co pamiętam, prezydent Szczurek ostatnio otrzymał ponad 80% głosów, a nigdy poniżej 70%. Jest to tym dziwniejsze, że to już jego chyba czwarta kadencja i jeszcze się ludziom nie znudził. Jak...rozwiń całość

  Z tego co pamiętam, prezydent Szczurek ostatnio otrzymał ponad 80% głosów, a nigdy poniżej 70%. Jest to tym dziwniejsze, że to już jego chyba czwarta kadencja i jeszcze się ludziom nie znudził. Jak by to było w Łodzi? Myślę, że już w połowie pierwszej kadencji powstałby komitet do przeprowadzenia referendum. zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Naiwne pytanie.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  Czy są jakiekolwiek przeciwskazania, aby dokonać transferu wieloletniego prezydenta Gdyni W******** Szczurka do Łodzi???
  Ciekawe, jak poradziłby sobie w naszym mieście i czy z wyborów na wybory...rozwiń całość

  Czy są jakiekolwiek przeciwskazania, aby dokonać transferu wieloletniego prezydenta Gdyni W******** Szczurka do Łodzi???
  Ciekawe, jak poradziłby sobie w naszym mieście i czy z wyborów na wybory uzyskiwałby coraz lepszy wynik (jak to jest w Gdyni)?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo