Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łukasz Skonieczny z powiatu łowickiego na podium finału plebiscytu na Rolnika Roku Polski 2020

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
Łukasz Skonieczny z powiatu łowickiego na podium finału plebiscytu na Rolnika Roku Polski 2020
Łukasz Skonieczny z powiatu łowickiego na podium finału plebiscytu na Rolnika Roku Polski 2020 Archwum rodzinne Łukasza Skoniecznego
Łukasz Skonieczny z Wiśniewa w powiecie łowickim znalazł się na podium ogólnopolskiego finału plebiscytu na Rolnika Roku Polski 2020. Mieszkaniec gminy Kiernozia zajął w nim trzecie miejsce, a w czasie eliminacji wojewódzkich w Łódzkiem i powiatowych w Łowickim zdobył odpowiednio tytuły: Rolnika Roku 2020 Województwa Łódzkiego oraz Rolnika Roku 2020 Powiatu Łowickiego.

Łukasz Skonieczny z powiatu łowickiego na podium finału plebiscytu na Rolnika Roku Polski 2020.

Pan Łukasz ma 34 lat. Od urodzenia mieszka w Wiśniewie, stosunkowo niewielkiej miejscowości na północnym skraju województwa łódzkiego.

Gdy w 2006 roku mieszkaniec powiatu łowickiego przejmował gospodarstwo od rodziców, to liczyło ono niewiele ponad 15 hektarów. Obecnie Łukasz Skonieczny powiększył je do blisko 80 hektarów i nie jest to jego ostatnie słowo.

Gospodarstwo naszego laureata nastawione jest na produkcję roślinną oraz mleczną. 34-latek uprawia pszenicę, pszenżyto, kukurydzę, burak cukrowy oraz trawy, będące pokarmem bydła mlecznego. Mieszkaniec Wiśniewa ma 40 krów oraz 35 sztuk cielaków, byczków oraz jałówek.

Od samego początku mieszkaniec powiatu łowickiego odnawia park maszynowy swego gospodarstwa. Wiele zasług na polu usprawniania rolniczych maszyn ma ojciec pana Łukasza, którego syn nazywa „złotą rączką”. Uwielbia on naprawiać, poprawiać, przerabiać maszyny i urządzenia, a jego syn wiele się przy tym uczy.

- Gdy rozpoczął się plebiscyt organizowany na naszym terenie przez „Dziennik Łódzki”, to aktywnie zachęcałem do głosowania na moją osobę – informuje Rolnik Roku 2020 Województwa Łódzkiego. - Dzięki uprzejmości i dobrej współpracy z firmą KORBANEK moja kandydatura została promowana na ich stronach internetowych. Za co jestem niezwykle wdzięczny. Chciałbym szczególnie podziękować tym wszystkim, którzy na mnie głosowali oraz tym, którzy dopingowali mnie i trzymali kciuki za to, abym zaszedł jak najwyżej w tym plebiscycie. Dziękuję.

Łukasz Skonieczny do plebiscytu „DŁ” został zgłoszony przez KRUS. Nie wahał się ani chwili i od razu wyraził zgodę, bo był ciekaw, jak jest oceniana jego praca przez innych. Wyniki plebiscytu na szczeblu wojewódzkim przeszły jego najśmielsze oczekiwania. Uzyskał on dużą przewagę nad pozostałymi konkurentami.

Łukasz Skonieczny jest magistrem zootechniki. Studia ukończył w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Od pięciu lat jest żonaty. Jego małżonka ma na imię Martyna. Jest ona optometrystką (optometria - dziedzina wiedzy stosowanej, zajmująca się procesem widzenia, a szczególnie ochroną, usprawnieniem, zachowaniem i rozwojem tego procesu).

- Mamy dwójkę kochanych dzieci: córkę Agatkę, która ma 4 lata oraz ośmiomiesięcznego syna Jana -mówi czule o swoich pociechach nasz laureat. - Staramy się spędzać jak najwięcej czasu razem, pomimo, że zarówno ja, jak i żona mamy zawody, które wymagają od nas poświęcenia dużo czasu. W wolnych chwilach, których niestety jest za mało, staramy odwiedzać wraz z dziećmi ciekawe zakątki naszego kraju.

Pan Łukasz żałuje, że wakacyjne wyjazdy trwają tylko kilka dni, ale hodowla krów mlecznych nie pozwala na więcej. Podczas nieobecności państwa Skoniecznych zwierząt i gospodarstwa doglądają rodzice pana Łukasza, na których zawsze może liczyć w potrzebie.

Pan Łukasz lubi rywalizację, podczas której może sprawdzić swoją wiedzę. Rolnik z Wiśniewa trzykrotnie brał udział w popularnym programie telewizyjnym „Jeden z dziesięciu”. Można było zobaczyć go również w teleturnieju „Postaw na milion”.
Na kanwie rolniczej sukcesem 34-latka jest zajęcie w 2018 roku drugiego miejsca w województwie łódzkim w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne”.

- Aspiracje mamy dużo większe – zapowiada mieszkaniec powiatu łowickiego. - Chcemy wywalczyć awans do finału ogólnopolskiego. Dlatego też cały czas pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa i czystości w naszym gospodarstwie, aby móc rywalizować o najwyższe trofea.

Pan Łukasz jest również członkiem Powiatowej Izby Rolniczej w Łowiczu. Prywatnie zaś jest fanem piłki nożnej oraz dobrych filmów, które najchętniej ogląda z żoną.

Co ciekawe, od stycznia pan Łukasz prowadzi własny kanał na YouTube. Dzieli się na nim swoją wiedzą na temat uprawy roślin oraz zamieszcza filmiki instruktażowe z pracy w polu. Początki są trudne, ale nasz laureat zyskuje coraz to większą liczbę osób, które śledzą jego youtubowe materiały.

Jeżeli chodzi o plany na przyszłość bohatera naszego artykułu, to w przyszłym roku planuje on rozbudowę rodzinnego domu. Będzie również nadal aspirować do powiększenia posiadanego areału ziemi.

- Rolnictwo to nie tylko mój zawód, ale przede wszystkim moja pasja – dodaje mieszkaniec gminy Kiernozia.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki