MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lunaparku na Zdrowiu nie będzie. Zamiast niego powstanie nowoczesna strefa wypoczynku

Paulina Szczerkowska
W miejscu dawnego lunaparku na Zdrowiu powstanie strefa wypoczynku, rekreacji i animacji. Projekt został wybrany w budżecie obywatelskim.

Projekt nowoczesnej strefy w parku na Zdrowiu był drugim najpopularniejszym wnioskiem w kategorii zadań ogólnomiejskich. Centrum rekreacyjne ma powstać w miejscu lunaparku.

- Umowa dotychczasowych dzierżawców wygasła z dniem 31 grudnia. Do końca lutego czekamy na zdanie terenu – informuje Maria Kaczmarska, rzecznik Zieleni Miejskiej.

Budżet obywatelski Łodzi 2016. Znamy wyniki głosowania [LISTA]

- Strefa to projekt długoterminowy. Będziemy go rozwijać i zgłaszać kolejne wnioski. Nie chcemy placu zabaw, a miejsca rozrywki dla wszystkich pokoleń. Znajdą się atrakcje dla uczniów, emerytów, ale także dla osób niepełnosprawnych – mówi Małgorzata Niemczyk, jedna z pomysłodawczyń. - Mam nadzieję, że ze strefy wypoczynku będzie można korzystać już w przyszłym roku.

Koncepcja ma powstać w połowie lutego. Na jej podstawie wykonany zostanie program funcjonalno-użytkowy.

- Na świecie jeszcze nie ma takiego miejsca, więc będziemy dyskutować jak strefa ma wyglądać. Nad konkretnymi projektami będziemy zastanawiać się w kwietniu. Na tę chwilę wiemy, że na terenie o powierzchni ponad 3,5 hektarów znajdą się m.in. ścianki wspinaczkowe, parki linowe, trampoliny czy zadaszona scena. Chcemy żeby to miejsce tętniło życiem przez cały rok - mówi Arkadiusz Jaksa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Czy to oznacza, że w Łodzi nie będzie lunaparku?

- Nie, planujemy nowy obiekt w innym miejscu. Pod uwagę brany jest Brus. Poszukiwania inwestora trwają, nie wiadomo kiedy plany zostaną zrealizowane - informuje Maria Kaczmarska.

Lunapark w Łodzi ma już 40 lat, ale nadal wygląda jak po otwarciu [ZDJĘCIA]

- Projekt strefy relaksu i rozrywki tak naprawdę pokazuje o co chodzi w budżecie obywatelskim. Nie chodzi nam o to, żeby mieszkańcy przychodzili z gotowymi rozwiązaniami. Strefa jest przykładem tego, że ludzie chcieli coś zmienić w danym miejscu. Nastąpił kontakt wnioskodawcy z nami i razem udało się wypracować pewien zamysł. W budżecie chodzi o to, żeby nad pomysłem pracować wspólnie - tłumaczy Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
11 - 17 stycznia 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki