Lżejsza, chociaż większa

  Lżejsza, chociaż większa

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Lżejsza, chociaż większa
  1/3
  przejdź do galerii
  Octavia kombi to bardzo ważne samochód dla Skody. Co trzecia produkowana przez tę markę octavia ma właśnie takie nadwozie. Mimo tego, że najnowsze kombi jest o 9 cm dłuższe i szersze o 4,5 cm od poprzedniego, jest od niego jednocześnie o ponad 100 kilogramów lżejsze. Jest to efekt nowych technologii, które wykorzystano w konstrukcji tego samochodu.
  Nowa octavia combi generalnie występuje z napędem przenoszonym na koła przedniej osi, ale może być wyposażona również w napęd na wszystkie koła. Zwiększenie wymiarów zewnętrznych i rozstawu osi o 11 cm w nowej octavii, w porównaniu z dotychczasową, poskutkowało nie tylko powiększeniem przestrzeni w kabinie, ale również większym bagażnikiem. Teraz w kombi jego pojemność wynosi 610 litrów, tj. o pięć litrów więcej niż dotychczas i o 20 litrów więcej niż ma sedan.

  Jak w każdym tego typu samochodzie, najwięcej uwagi zwracamy właśnie na jego bagażnik. W końcu ma to być jeden z największych walorów tych aut. Ten w nowej octavii kombi ma np. zmienną, nastawną podwójną podłogę. Po raz pierwszy w tym modelu jest możliwy (w opcji) schowek pod półką bagażnika. Pozwala on wygodniej przewozić drobniejsze przedmioty. Oparcie tylnej kanapy jest składane w stosunku 60:40. Ponadto można tylną kanapę złożyć całkowicie i wówczas pojemność bagażnika zwiększa się (do krawędzi okien) do 1.740 litrów. Trzeba od razu dodać, że jej składanie jest bardzo łatwe i odbywa się poprzez pociągnięcie specjalnego uchwytu. Warto także wiedzieć, że po otwarciu klapy bagażnika powstaje otwór o powierzchni 1,07 x 1,07 m, a dolna jego krawędź znajduje się tylko 63 cm nad ziemią.

  Hasłem Skody jest sformułowanie "Simply clever" (przemyślane rozwiązania).W tym samochodzie są to m.in. cztery montowane w bagażniku rozkładane haczyki do zawieszania siatek zapobiegających przemieszczaniu się bagaży, dwie lampki oświetlające wnętrze oraz gniazdko 12 V do zasilania np. samochodowej lodówki. Kierowcy mogą wybierać spośród czterech silników. Jednostki benzynowe mają 1,2 l i 1,8 l pojemności, a moce 86 i 180 KM. Diesle to: 1,6 l TDI (105 KM) oraz 2,0 l TDI (150 KM). Planowana jest także produkcja tych samochodów z silnikami przystosowanymi do spalania gazu ziemnego.

  Zapraszamy do salonów Skody; Zimny, Łódź, ul. Rzgowska 142, tel. 42 646 11 66, , Piotrków Trybunalski, ul. Wojska Polskiego 102, Tel. 44 645 22 44 http://www.zimny.com.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo