"Madama Butterfly" na koniec sezonu w Teatrze Wielkim...

  "Madama Butterfly" na koniec sezonu w Teatrze Wielkim [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "Madama Butterfly" zakończy sezon w Teatrze Wielkim - zapowiedziano we wtorek podczas konferencji prasowej.
  1/16
  przejdź do galerii

  "Madama Butterfly" zakończy sezon w Teatrze Wielkim - zapowiedziano we wtorek podczas konferencji prasowej. ©Grzegorz Gałasiński

  Zaplanowana na najbliższy weekend premiera "Madama Butterfly" Giacomo Pucciniego będzie ostatnim wydarzeniem mijającego sezonu w Teatrze Wielkim w Łodzi.
  - Będzie to też moja ostatnia premiera w łódzkiej operze - zapowiedziała reżyserująca spektakl Janina Niesobska. Od strony muzycznej widowisko przygotowuje Tadeusz Kozłowski, autorem scenografii jest Waldemar Zawodziński, a kostiumów Maria Balcerek.

  "Madama Butterfly" na koniec sezonu [ZDJĘCIA]


  W obsadzie znaleźli się: Ewa Biegas, Aleksandra Novina-Chacińska, Anna Wiśniewska-Schoppa, Sylwester Kostecki, Tomasz Kuk, Paweł Skałuba, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Zenon Kowalski, Rafał Songan, Adam Szerszeń.

  Teatr Wielki przygotowuje się już do kolejnego sezonu. Na razie zaplanowano cztery premiery: balet "Don Kichot" L.A. Minkusa (październik, widowisko ma otworzyć XXII Łódzkie Spotkania Baletowe), "Cyrulik sewilski" G. Rossiniego (grudzień), "Don Carlos" G. Verdiego (marzec 2014) i Tryptyk baletowy (kwiecień 2014).

  Czekają nas też wznowienia "Czarodziejskiego fletu" Mozarta, "Cyganerii" Pucciniego oraz "Nabucca" i "Aidy" Verdiego. 29 września odbędzie się benefis wybitnych śpiewaków Delfiny Ambroziak i Tadeusza Kopackiego, 16 lutego 2014 zaś - Krystyny Rorbach.

  Na wspomniane ŁSB przyjadą: Ballet National de Marseille, Ailey II ze Stanów Zjednoczonych, Russell Maliphant i Sidi Larbi Chaerkaoui.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oni powinni już odejść

  zniesmaczony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 25

  Wraz z końcem sezonu czas przerwać już dorabianie 4 osób.Wystarczy prześledzić wszystkie wznowienia /niektóre jako ciche premiery / i wszystko jasne.Chcieli się tylko nachapać i dlatego zmieniali...rozwiń całość

  Wraz z końcem sezonu czas przerwać już dorabianie 4 osób.Wystarczy prześledzić wszystkie wznowienia /niektóre jako ciche premiery / i wszystko jasne.Chcieli się tylko nachapać i dlatego zmieniali się miejscami na afiszach ale ludzie to widzą .Stworzyli Gejolad i doprowadzili ludzi do skrajnego wyczerpania.Nie liczą się z nikim i niczym .W miarę swoich dochodów gnoją ludzi a gloryfikują swoich.Niech nikt nie mówi że nie istnieje lobby gejowskie i tylko dziwić się należy ,że nikt z władz wojewódzkich nie reaguje.Dlaczego mniejszość rządzi większością.Chcecie sprawdzić to prześledźcie zatrudnienie i obsady podczas ich panowania.Teraz jest czas na dokonanie zmian choć wydaje się że moż już za późno. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo