Magistrat show

  Magistrat show

  A w Łodzi

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mieszkańcy innych miast mogą łodzianom tylko zazdrościć. Czegóż to mianowicie? A darmowej rozrywki. Od paru tygodni bowiem zbędne stały się wyprawy do kina, albo na kabaretowe występy. Nie musimy szukać show satyryków w telewizji. Wszystko to zastąpi nam wizyta w łódzkim magistracie, podążanie po mieście śladami wiceprezydentów, a zwłaszcza jednego z nich oraz lektura łódzkich mediów i oglądanie lokalnej telewizji.
  Alicja Zboińska

  Alicja Zboińska ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Od pewnego czasu bowiem, a zwłaszcza w ostatnich tygodniach, trwa nieustający magistrat show, przeważnie z udziałem dziennikarzy. W zabawianiu gawiedzi gustuje zwłaszcza wiceprezydent Stępień. Nie tak dawno wybrał się z kocykiem do parku, by zachęcić łodzian do spędzaniu czasu na łonie przyrody w mieście. W tym tygodniu redakcyjny kolega odbył z wiceprezydentem wycieczkę szlakiem łódzkich śmieci na Bałutach. Urzędnicy zaprosili bowiem dziennikarzy do busa, by ci mogli się przekonać, jak z Bałut znikają lub nie znikają śmieci. Pojazd szybko został ochrzczony mianem śmieciobusa, a kolega dowiedział się, że wiceprezydent naoglądał się ostatnimi czasy tylu śmieci, że nabrał wprawy w konkurencji: jeden rzut oka i wiem, jak długo śmieci tu leżą. Medalu nie dostał. Na razie.

  Dziennikarze zostali też zaproszeni na czyszczenie ulicy Piotrkowskiej. Na miejscu okazało się, że jeszcze nie wiadomo, jak należy czyścić nową nawierzchnię reprezentacyjnej ulicy. Ale konferencję dla mediów z bieżących wydarzeń odhaczyć można.

  Ten sam wiceprezydent zasłynął też z tego, że zapraszał media na... podziwianie dziur w naszych drogach. A było na co popatrzeć. Zastanawiające jest, dlaczego z uporem godnym lepszej sprawy władze Łodzi robią wiele szumu wokół tego, co powinno być niezauważalne. Jezdnie bez dziur, wywiezione śmieci, czysta reprezentacyjna ulica to coś tak oczywistego, że zastanawia czemu miasto publicznie punktuje swoje liczne zaniedbania i wpadki. Masochizm?
  Alicja Zboińska

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego zatem

  Pytanie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  bierzecie Państwo udział w tym show? Przestaniecie chodzić na te cyrkowe briefingi, to ich nie będzie...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie ktos z mediow zauwazyl IDIOTYZMY rzadow Zdanowskiej!

  krzys (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Zdanowska jest skonczona jako polityk, samorzadowiec i osoba publiczna.
  Klamie. Oszukuje.Jest setki przykladow.
  Niestety nie potrafi wybronic sie w sprawie korupcyjnej dzialalnosci jej doradcy....

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo