Magomedmurad Gadżijew z AKS Piotrków zdobył tytuł mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym

Wielka radość w Atletycznym Klubie Sportowym Piotrków. Magomedmurad Gadżijew zdobył tytuł mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym w kategorii 74 kg. Podczas zawodów w Krotoszynie zawodnik AKS stoczył trzy zwycięskie pojedynki, nie tracąc w nich ani jednego punktu!

Wszystkie starcia Magomedmurad Gadżijew wygrał bezdyskusyjnie: najpierw pokonał Magomeda Bajdujewa (4:0), następnie olimpijczyka z Tokio Kamila Rybickiego (4:0), a w wielkim finale nie dał szans Mateuszowi Nejmanowi z ZTA Zgierz (4:0). Piotrkowski zapaśnik zdobył tym samym swój czwarty w karierze tytuł mistrza Polski.

Klasyfikację klubową wygrał Ceramik Krotoszyn (290 pkt) przed Orłem Namysłów (175) i LKS Mazowsze Teresin (169). W mistrzostwach wystąpiło 107 zawodników z 36 klubów.