Magomedmurad Gadżijew z Piotrkowa Trybunalskiego trzecim zapaśnikiem globu

Brązowy medal mistrzostw świata z dumą prezentuje zapaśnik z Piotrkowa Trybunalskiego Magomedmurad Gadżijew Biuro Prasowe AKS Piotrków Trybunalski
Zapasy. Magomedmurad Gadżijew zdobył brązowy medal mistrzostw świata w zapasach odbywających się w Nur-Sułtan, stolicy Kazachstanu.

Jak informuje biuro prasowe klubu, zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zajął trzecie miejsce w rywalizacji w stylu wolnym w kategorii 70 kg. Był to jedyny krążek zdobyty przez biało-czerwonych na tej imprezie.

Reprezentant Polski na drodze do medalu pokonał Mongolczyka Mandakharana Ganzoriga (4-2), Amerykanina Jamesa Greena (4-3) i Adama Batirowa z Bahrajnu (3*-3). W ćwierćfinale musiał uznać wyższość późniejszego mistrza świata, Rosjanina Dawida Bajewa (2-5), ale następnie w starciu o brązowy medal zwyciężył Gruzina Zurabiego Jakobiszwilego (3-2).

– Zdobyty medal potwierdza, że ciągle należę do światowej czołówki – mówi Magomedmurad Gadżijew. – Przede mną walka o kwalifikacje olimpijską na przyszłoroczne igrzyska.

Osiągnięcie Gadżijewa jest tym cenniejsze, że w mistrzostwach występował w kategorii 70 kg, czyli wyższej niż jego nominalna (65 kg). Regularnie zdobywa medale najważniejszych imprez. Dwa lata temu przywiózł z Paryża srebrny krążek czempionatu globu, a w mistrzostwach Europy wywalczył dla Polski cztery medale (2016 – złoty, 2017 i 2018 – srebrny, 2019 – brązowy).