MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mając taki zawód można zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Zobacz, czy się nadajesz do takich zawodów?

Dariusz Gabryelski
Nietypowym zawodem jest profesjonalny przytulacz. Osoba na tym stanowisku nie tylko służy czułym uściskiem, ale także troszczy się o stan ducha swoich klientów, pomagając im się zrelaksować, przezwyciężyć uczucie samotności, lęku i stresu. Zawodowi przytulacze oferują ten czuły gest w przyjacielskim, a także wspierającym kontekście oraz są gotowi wysłuchać swoich klientów i pomóc im radzić sobie z codziennymi problemami.
Nietypowym zawodem jest profesjonalny przytulacz. Osoba na tym stanowisku nie tylko służy czułym uściskiem, ale także troszczy się o stan ducha swoich klientów, pomagając im się zrelaksować, przezwyciężyć uczucie samotności, lęku i stresu. Zawodowi przytulacze oferują ten czuły gest w przyjacielskim, a także wspierającym kontekście oraz są gotowi wysłuchać swoich klientów i pomóc im radzić sobie z codziennymi problemami. Pixabay
Ranking nietypowych zawodów, w których można zarobić naprawdę duże pieniądze przygotowali eksperci rynku pracy z firmy Personnel Service. Niektóre z tych zawodów wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności, a także wyjazdu z Polski, bo w naszym kraju może być trudno je wykonywać. Sprawdź, czy możesz wykonywać te zawody?

Nurkują w wodnych głębinach, ryzykują życie podczas sztormów, pływają ubrane w ogony syren, profesjonalnie przytulają i wykonują makijaż na ostatnią drogę życia.

Dobrze płaca za pracę pod wodą
Pracownicy wykonujące wyżej wymienione zawody nie mogą narzekać ani na nudę, ani na zarobki. Mowa to o podwodnych spawaczach, poławiaczach krabów, tanatokosmetologach, profesjonalnych przytulaczach oraz syrenach. Te nietypowe profesje są ciekawe i zapewniają dochody, o których zwykły Kowalski może tylko pomarzyć.

Nietypowe zawody przynoszą korzyści
– Kiedy pytamy młodych ludzi o to, kim chcą zostać to wskazują na piosenkarza, lekarza, adwokata lub programistę. Wychodzenie poza utarte szlaki traktowane jest jako ryzykowne. Natomiast nasze analizy nietypowych zawodów, które wykonujemy od wielu lat pokazują, że to ryzyko się opłaca. Kiedy ktoś podąża za swoją pasją albo szuka niszy, w której wie, że się sprawdzi, to zwrot z takiej inwestycji może przyjść bardzo szybko. I oczywiście nie chodzi o to, by nagle wszyscy rezygnowali z tradycyjnych czy bardziej klasycznych ścieżek kariery, ale otwarcie się na niecodzienne możliwości może przynieść sporo korzyści – mówi Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service i ekspert rynku pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragedia w Połtawie. 41 ofiar po rosyjskim ataku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki