ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Majówka w Łodzi. Piknik w Arturówku [ZDJĘCIA FILM]

  Majówka w Łodzi. Piknik w Arturówku [ZDJĘCIA FILM]

  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Majówka w Łodzi. Piknik w Arturówku
  1/25
  przejdź do galerii

  Majówka w Łodzi. Piknik w Arturówku ©Krzysztof Szymczak

  Członkowie Koła nr 40 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ prezentują w Arturówku repliki broni strzeleckich i pamiątki z misji wojskowych. Oprócz tego pogotowie medyczne Falck uczy udzielania pierwszej pomocy, prowadzi pokazy ratownictwa i prezentuje wyposażenie karetki.
  Przy stoisku misji pokojowych ONZ można zobaczyć m.in. postrzelony hełm, kamizelkę kuloodporną, wykrywacz min i wiele odmian broni. Można też zapoznać się z informacjami o służbie wojskowej. To również okazja do rozmów z uczestnikami misji pokojowych. Wśród nich jest m.in Eugeniusz Jasiński, który był radiotelegrafistą w Wietnamie w 1956 roku. Są też uczestnicy misji w Egipcie, Syrii, Libanie, Kambodży, Namibii, krajach byłej Jugosławii, Afganistanie i Iraku.

  Atrakcje wojskowe i medyczne odbywają się w ramach "Majówki w Prząśniczce". Trwać będą do godz. 17. Natomiast od godz. 19 rozpocznie się zabawa przy muzyce DJ-ów.

  W niedzielę od godz. 10 zaplanowano kolejne atrakcje majówki w Arturówku. Wolontariusze schroniska dla zwierząt przy Marmurowej przeprowadzą akcję czipowania psów i kotów, będą porady lekarskie o zwierzętach. Animal patrol Straży Miejskiej pochwali się swoją działalnością. Atrakcją będzie Straż Konna, a funkcjonariusze będą znakowali rowery. Obecny będzie też Łódzki Ośrodek Dawców Szpiku i stowarzyszenie Moto-Błoto Łódź, które zaprezentuje samochody terenowe, a członkowie tej organizacji opowiedzą o swojej pasji rajdowej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hahahahahahahaha

  vonLump (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  teraz wiadomo po co od miesiąca co półtorej godziny jeździ 85b po marysińskim zadupiu. inne ulice dzielnice mają nawet po kilka alternatywnych linii którymi dojedzie się niemal wszędzie i dostali...rozwiń całość

  teraz wiadomo po co od miesiąca co półtorej godziny jeździ 85b po marysińskim zadupiu. inne ulice dzielnice mają nawet po kilka alternatywnych linii którymi dojedzie się niemal wszędzie i dostali jeszcze nowe a mieszkańcom tego zadupia mimo ponoszonych takich samych kosztów na utrzymanie mpk zabrano bezpośrednie połączenie z węzłami przesiadkowymi i innymi .nawet normalnych przystanków nie ma od lat. za to mogą sobie popiknikować w Arturówku. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MOPS może konkurować z takimi atrakcjami

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny